Anita Lipnicka od 30 lat na scenie! Jak dobrze znasz jej piosenki i repertuar Varius Manx? Rozwiąż quiz

i

Autor: AKPA Anita Lipnicka to jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek przełomu lat 90. i XXI wieku.

Muzyka

Anita Lipnicka od 30 lat na scenie! Jak dobrze znasz jej piosenki i repertuar Varius Manx? Rozwiąż quiz

2024-04-03 8:15

Anita Lipnicka to słynna polska wokalistka, która w tym roku świętuje 30-lecie swojej pracy na scenie. Trzy dekady temu zaczynała ją w zespole Varius Manx, wspólnie wylansowali wiele, do dziś znanych i lubianych przebojów. Sprawdź się w quizie - jak dobrze znasz repertuar artystki oraz wspomnianej kapeli?

Anita Lipnicka jako nastolatka próbowała swych sił jako modelka, ale jej prawdziwym żywiołem okazała się scena i muzyka. Już kiedy szykowała się do matury w liceum, jej talent wokalny eksplodował. Trafiła do zespołu Varius Manx (grupa powstała cztery lata wcześniej). Wkrótce potem muzyczna Polska usłyszała Anitę Lipnicką po raz pierwszy i... wielu ówczesnych fanów słucha jej do dziś, także, kiedy artystka kontynuuje już solową karierę.

Jak Anita Lipnicka stała się gwiazdą

Przeboje w wykonaniu Lipnickiej oraz Varius Manx podbijały różne listy przebojów. "Piosenka księżycowa", "Zanim zrozumiesz", "Pocałuj noc", "Zabij mnie" i jeszcze wiele innych stały się prawdziwymi hitami. Sama wokalistka zdobyła ogromną popularność.

W latach 90. rozstała się z Varius Manx i zaczęła solową karierę. W tym okresie także wylansowała dużo znanych utworów, choćby "I wszystko się może zdarzyć", "I tylko noce", "Diabeł i bóg", "Historia jednej miłości" czy jeszcze wiele innych.

Quiz: Znasz piosenki Anity Lipnickiej i Varius Manx?

Lipnicka to wokalistka, autorka tekstów, wielokrotnie nagradzana za swój artystyczny dorobek, nadal tworzy, nagrywa i występuje, ku uciesze fanów. Jak trudno uwierzyć, że już trzydzieści lat!

Co wiesz o Anicie Lipnickiej, znasz jej piosenki oraz te, które wylansowała na początku swej muzycznej drogi z Varius Manx? Sprawdź swą wiedzę w quizie.

Uwaga - składa on się z dziesięciu pytań, w każdym do wyboru są cztery możliwe odpowiedzi, ale tylko jedna jest prawidłowa!

Startujemy!

QUIZ. Anita Lipnicka od 30 lat na scenie. Jak dobrze znasz jej piosenki i repertuar Varius Manx?

Pytanie 1 z 10
W którym mieście urodziła się Anita Lipnicka?