Benoit Konkoud, piłkarz ręczny Industrii Kielce stanie przed sądem we Francji. Jest oskarżony o... ekshibicjonizm

i

Autor: Piotr Stańczak Benoit Konkoud stanie przed francuskim sądem.

Sport

Benoit Konkoud, piłkarz ręczny Industrii Kielce stanie przed sądem we Francji. Jest oskarżony o... ekshibicjonizm

2024-04-16 11:41

Benoit Konkoud, piłkarz ręczny Industrii Kielce oraz mistrz Europy z reprezentacją Francji stanie przed sądem w swoim kraju. To skutek wydarzeń, które miały miejsce pod koniec stycznia w Paryżu.

W nocy z 29 na 30 stycznia tego roku, tuż po zdobyciu przez Francję tytułu mistrza Europy piłkarzy ręcznych, grupa zawodników "Trójkolorowych" świętowała sukces w jednym z klubów nocnych w Paryżu.

Piłkarz ręczny Industrii Kielce w areszcie

Wkrótce potem do policyjnego aresztu trafił... Benoit Konkoud, jeden z reprezentantów tego kraju, na co dzień występujący w Industrii Kielce. Jak wówczas donosiły francuskie media, 26-letni zawodnik był podejrzewany o gwałt.

Według pierwszych ustaleń śledztwa, w nocnym lokalu Benoit Kounkoud miał ściągnąć spodnie i usiłować zgwałcić młodą kobietę! Pijany trafił do aresztu.

Szczypiornista wrócił do Kielc, choć w pierwszych tygodniach nie występował w meczach w polskich rozgrywkach czy Lidze Mistrzów. Klub Iskra odsunął go od gry do czasu wyjaśnienia sprawy przez francuskie służby. Potem jednak zawodnik wrócił na boiska. Teraz razem z kolegami szykuje się do walki o Final Four Ligi Mistrzów a także mistrzostwo i puchar kraju.

Prawnik Konkouda wyjaśnia

Adwokat Kounkouda Mari Stasi udzielił kilka dni temu wywiadu agencji AFP. Tam mówił, że oskarżenia jego klienta o gwałt okazały się bezpodstawne. Nie znaczy to jednak, że piłkarz ręczny uniknie sądu. Prawnik we wspomnianym wywiadzie opowiedział, że podczas zabawy z przyjaciółmi w nocnym klubie Benoit najpierw ściągnął a następnie podciągnął spodnie. To wystarczyło, aby francuskie organa ścigania oskarżyły go o ekshibicjonizm.

Jak informuje serwis meczyki.pl, Konkoud ma stanąć przed sądem w czerwcu tego roku. Jaka kara mu grozi? Tego dziś nie wiadomo.

Świętokrzyskie. Kibice na meczu Industria Kielce - GOG Gudme w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych