Góry Świętokrzyskie - miejsca, ludzie i legendy. Czy znasz je dobrze? Rozwiąż quiz

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Kielcach Jak dobrze znasz Góry Świętokrzyskie? Rozwiąż quiz!

Quiz

Quiz: Góry Świętokrzyskie - miejsca, ludzie i legendy. Czy znasz je dobrze?

2024-05-09 8:23

Góry Świętokrzyskie to miejsce bardzo popularne wśród polskich i zagranicznych turystów, owiane legendami i ciekawostkami. Zapraszamy do udziału w quizie "Prawda - fałsz", sprawdźcie swoją wiedzę.

Piękne, urokliwe, choć dla wielu pewnie jeszcze nie do końca odkryte. Wizytówka Kielecczyzny, znane w Polsce i nie tylko. Takie są Góry Świętokrzyskie.

Quiz: co wiesz o Górach Świętokrzyskich?

To jedne z najstarszych gór, nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Cenią je szczególnie ci turyści, którzy chcą uniknąć zgiełku, zatłoczonych szlaków, korków na trasach dojazdowych. Wielu z tych, którzy zjawiają się pod Świętym Krzyżem po raz pierwszy w życiu, powraca tu w następnych sezonach. Tak naprawdę ten rejon Kielecczyzny ma swój urok o każdej porze roku, także jesienią i zimą. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy pieszych wędrówek oraz rowerowych wypraw, fotografowie, filmowcy. Co wiemy o Górach Świętokrzyskich? Warto się przekonać.

Quiz, który znajdziecie poniżej, składa się jedynie z dziesięciu pytań. Sprawdź swoją wiedzę na temat Gór Świętokrzyskich, poszczególnych gmin, znanych miejsc, atrakcji turystycznych! Pamiętaj - tylko jedna odpowiedź z pięciu jest prawidłowa. Zapraszamy do zabawy. 

Startujemy!

QUIZ. Góry Świętokrzyskie - miejsca, ludzie i legendy. Czy znasz je dobrze?

Pytanie 1 z 10
Czy węgierski królewicz, Święty Emeryk, przebywający przed wiekami w Górach Świętokrzyskich, poznał osobiście polskiego króla Bolesława Krzywoustego?

Zobacz galerię - TOP 20 najbardziej znanych potraw w Świętokrzyskiem:

Świętokrzyskie. Turyści z różnych części Polski zwiedzają Święty Krzyż