Konkurs na najpiękniejszy balkon w Kielcach wystartował. Mieszkańcy już mogą się zgłaszać

i

Autor: Piotr Stańczak/zdjęcie ilustracyjne

Z miasta

Konkurs na najpiękniejszy balkon w Kielcach wystartował. Mieszkańcy już mogą się zgłaszać

2024-07-09 8:57

Wystartował konkurs na Najpiękniejszy Kielecki Balkon 2024. Organizator - Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych zachęca mieszkańców do wysyłania zgłoszeń.

- Jeśli Twój balkon jest pełen kwiatów, ziół czy oryginalnych dekoracji? Zgłoś się do konkursu i wygraj nagrody – vouchery do sklepu Castorama i sadzonki roślin. Cele konkursu to m.in. upiększanie naszego miasta, inspirowanie mieszkańców do tworzenia atmosfery przyjaznej dla środowiska oraz podnoszenie świadomości w zakresie kształtowania miasta przyjaznego owadom - informuje Urząd Miasta Kielce na swojej stronie internetowej.

Wybiorą najpiękniejszy balkon w Kielcach

Mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w konkursie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie internetowej www.zielen.kielce.pl). Należy także dołączyć zdjęcia swojego balkonu i pokazać na nich piękno oraz wyjątkowość tego miejsca. Komisja oceniająca będzie zwracała uwagę między innymi na aranżację, estetykę, różnorodność zieleni na balkonie.

- Zgłoszenia można przesyłać mailowo na adres konkurs@zielen.kielce.pl lub wydrukować formularz zgłoszeniowy i zdjęcia i przesłać lub przynieść do siedziby Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych Spółka z o.o. przy ulicy Sandomierskiej 249 - informują organizatorzy.

Świętokrzyskie. Na kieleckiej Kadzielni czarownice latają nisko

Kielecka Kadzielnia w czasie wakacji - zobacz galerię zdjęć poniżej.

QUIZ. Kielce w czasie PRL-u i w XX wieku. Co wiesz o historii miasta z tego okresu?

Pytanie 1 z 10
Kto był założycielem znanej firmy budowlanej Exbud z Kielc?