Nowy kompleks sportowy na Bocianku

i

Autor: UM Kielce

Otwarto nowy obiekt sportowy na Bocianku

2022-06-01 15:04

W środę odbyło się oficjalne otwarcie nowego kompleksu sportowego na osiedlu Bocianek. Przy Szkole Podstawowej nr 1 wybudowano między innymi boisko, bieżnię i mini Skate Park. Projekt „Bocianek na start” powstał z budżetu obywatelskiego.

- Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ten projekt. Kompleks doskonale wpisuje się w Park Dygasińskiego. Jest dopełnieniem, którego nam brakowało, a dla młodych ludzi, rodzin i dorosłych będzie doskonałym miejscem integracji. Chcemy podziękować za wsparcie nie tylko naszej szkoły, ale też osiedla Bocianek – mówiła Żaneta Szczepaniak, dyr. Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica.

Na kompleksie sportowo-rekreacyjnym można pograć w siatkówkę i koszykówkę. Mini stadion lekkoatletyczny przy ul. Leopolda Staffa 7, pozwala na trenowanie biegów, skoku w dal, rzutu piłeczką palantową i kulą.

- Nowoczesny obiekt uatrakcyjni zajęcia z wychowania fizycznego. Wśród naszych uczniów mamy takich, którzy już zajmują czołowe miejsca w lekkiej atletyce. W godzinach od 8 do 15:30 kompleks będzie przede wszystkim wykorzystywany przez szkołę, ale oczywiście obiekt jest ogólnodostępny i serdecznie zapraszamy wszystkich kielczan do aktywnego spędzania czasu. Teren nie jest ogrodzony i cały czas jest otwarty. Już teraz obserwujemy, że wieczorem wielu mieszkańców Bocianka chętnie korzysta chociażby z bieżni – dodaje Żaneta Szczepaniak, dyr. Szkoły Podstawowej nr 1 w Kielcach.

W ramach projektu wybudowano także mini skatepark dla młodszych dzieciaków, z którego należy korzystać pod opieką dorosłych.

- Cały teren jest monitorowany i oświetlony. Apelujemy o dbanie o powstałą infrastrukturę. Chcielibyśmy, aby sportowe atrakcje służyły wszystkim jak najdłużej – podkreśla dyrektorka „Jedynki”. 

Wokół powstały ciągi komunikacyjne w tym połączenie kompleksu z ul. Boya – Żeleńskiego oraz ul. Staffa. Zamontowano ławki i kosze na śmieci.

Inwestycja kosztowała ponad 2,4 mln zł.

„Bocianek na start” to jeden z dwóch dużych projektów inwestycyjnych, który wygrał w Kieleckim Budżecie Obywatelskim 2020. Mieszkańcy Kielc oddali na niego dokładnie 3559 głosów.

Nowa żaglówka dla UKS-u Kielce
Sonda
Uprawiacie sport? Jesteście aktywni fizycznie?