W tegorocznej edycji zadania zostały podzielone na cztery kategorie. Ostatecznie do głosowania dopuszczono 18 projektów inwestycyjnych dużych, 61 inwestycyjnych małych, 12 projektów „zielonych” (to nowość w regulaminie) oraz 71 zadań nieinwestycyjnych.
Głosowanie rozpocznie się 27 września i potrwa do 11 października. Najbliższe dni to dobry czas dla wnioskodawców na przygotowanie działań informacyjnych i promocyjnych, które pomogą zachęcić kielczan do oddania głosu na ich projekty. Dla mieszkańców z kolei to doskonała okazja do tego, by na spokojnie zapoznać się ze wszystkimi projektami, tak by później móc oddać w pełni świadomy głos - mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.
Urząd Miasta zachęca także wnioskodawców do promowania projektów, które zostały dopuszczone do głosowania, w formie krótkich, maksymalnie 30-sekundowych filmów. Nagrania mogą być ciekawą formą promocji projektów. Będą one opublikowane na oficjalnej stronie internetowej Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego w zakładkach dotyczących poszczególnych zadań.
Tak jak w ubiegłym roku, głosowanie odbywać się będzie wyłącznie elektronicznie
Możemy zagłosować tylko jeden raz, ale każdy z mieszkańców Kielc może oddać głos na dziesięć projektów, czyli jeden duży projekt inwestycyjny, trzy małe zadania inwestycyjne, dwa projekty "zielone" i cztery projekty nieinwestycyjne - wylicza rzecznik prezydenta Kielc.
W tym roku na realizację projektów w ramach KBO przeznaczono 7,8 mln zł.