Przebudowa dróg w Kielcach

i

Autor: UM Kielce Firma Trakt SA opuściła plac budowy pod koniec grudnia. W tym tygodniu, po negocjacjach, przystąpiono ponownie do remontu

Remont przy skrzyżowaniu alei Solidarności z Tysiąclecia Państwa Polskiego powrócił!

2023-01-30 17:44

Pod koniec grudnia firma wykonująca przebudowę ulicy Domaszowskiej, Żniwnej oraz skrzyżowania Al. Solidarności z Al. Tysiąclecia PP poinformowała, że wstrzymuje roboty budowlane - powodem miał być brak "godziwej" waloryzacji kontraktu. Na szczęście negocjacje Miasta Kielce z firmą Trakt SA zakończyły się, obie strony doszły do porozumienia.

Do obowiązującej umowy został wprowadzony aneks, w postaci klauzuli waloryzacyjnej. Zmiany w kontrakcie spowodowane są wzrostem cen na rynku. Jak do tej pory waloryzacja za wykonaną prace wynosi 1 mln 354 tys. zł brutto. Całkowita waloryzacja do końca kontraktu za komplet remontowy wraz z przerobami i dokumentacją projektową wyniesie 2 mln 650 tys. zł. brutto co stanowi 36,6% zasadniczego roszczenia generalnego Wykonawcy wobec Miasta Kielce.

Świętokrzyskie. Targi Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach

Inwestycja ma na celu poprawić dojazd do kampusu UJK w Kielcach i rozbudować skrzyżowanie Al. Tysiąclecia PP z Al. Solidarności.