Galeria zdjęć

Ryszard "Szczena" Dąbrowski występował w "Chłopakach do wzięcia". Jego dawny dom to budynek widmo!

2024-07-02 16:20

Ryszard Dąbrowski, zwany popularnie "Szczeną", przed laty uczestniczył w popularnym, telewizyjnym programie "Chłopaki do wzięcia". Potem przeżywał wiele życiowych zawirowań. Co dzieje się z jego rodzinnym domem w powiecie ciechanowskim na Mazowszu?

Ryszard Dąbrowski, popularny "Szczena", przez lata występował w programie "Chłopaki do wzięcia". Widzowie, w czołówce wciąż mogą oglądać fragment, gdzie zrozpaczona matka mężczyzny biegnie za nim i błaga "Ryszard, ty draniu, oddaj mój rower, co robisz z moim składakiem?".

"Szczena" w życiowych tarapatach

Choć w najnowszych odcinkach już się nie pojawia (podobnie jak jego partnerka Joanna), to jednak nie daje o sobie zapomnieć fanom. Ci także nadal śledzą jego losy. Trzeba dodać, losy bardzo zawiłe. Rysiek do tej pory nie mógł znaleźć stałej pracy, imał się dorywczych zajęć, popadał w konflikty z prawem i trafiał do więzienia. Kiedy wychodził "z kryminału", mieszkał zwykle w urągających warunkach. Kilka miesięcy temu znalazł się ponownie na życiowym zakręcie, groziła mu nawet bezdomność.

W "klatce" z Najmanem!

"Szczena" na przełomie lat próbował różnych zajęć, walczył nawet w MMA (mieszanych sportach walki) z Marcinem Najmanem (z którym przegrał), startował w innym telewizyjnym programie "Dżentelmeni i wieśniacy", ale nie poprawiło to jego życiowej sytuacji. Także za pośrednictwem mediów społecznościowych apelował o pomoc w znalezieniu pracy, jak pisał - był gotów wykonywać także drobne remonty czy naprawy.

Zobacz poniżej galerię zdjęć Ryszarda "Szczeny" Dąbrowskiego.

Skąd pochodzi Rysiek z "Chłopaków do wzięcia"?

Kilka tygodni temu Ryszard przyznał z kolei w wywiadzie dla TV Reklama, że znalazł pracę. Zajął się układaniem kostki brukowej, podał, że zarabia około 1200 złotych tygodniowo. Oboje z Asią czekali na mieszkanie socjalne.

Dąbrowski pochodzi ze wsi Koźniewo Średnie w powiecie ciechanowskim na Mazowszu. Tam mieszkał razem z matką (kobieta, według nieoficjalnych informacji od internautów, trafiła do domu pomocy społecznej). Przez pewien czas przebywała tu również narzeczona Ryśka, Joanna.

Co dziś dzieje się z domem "Szczeny"? Postanowił to sprawdzić właściciel Tik Tokowego kanału @koziolek65.

Chaos w dawnym domu "Szczeny"

- Już na przedstawionym kadrze było widać, że w środku od dawna nikt nie mieszka. Działka grubo zarosła gęstymi krzewami i długą trawą. Zachęceni ożywionymi wspomnieniami fani natychmiast zaczęli prosić o relację z faktycznych odwiedzin. Trzeba przyznać, że internauta stanął na wysokości zadania i do domu Szczeny poszedł… w nocy. Meble były na swoich miejscach - choć zakurzone, zniszczone i poprzewracane. Nie zniknęły krzesła, łóżka, naczynia, a nawet ubrania. Co więcej, w środku panował chaos, jakby dzień wcześniej do domu "Chłopaka do wzięcia" wpadły służby specjalne - tak wizytę internauty w dawnym domu Ryśka i jego matki opisuje portal lifestyle.lelum.pl.

Według relacji "@koziolka65", w kuchni wciąż znajdują się talerze, miski, są nawet nowiutkie drzwi. Wszystko jednak pokrywa kurz. Dziś budynek przypomina już "dom widmo", którym zainteresowali się tylko... internauci.

Kto występuje w "Chłopakach do wzięcia"?

W programie "Chłopaki do wzięcia", który emitowany jest w Polsat Play (najnowsze odcinki można oglądać w niedziele o godzinie 21), występują mieszkańcy małych miasteczek oraz wsi z różnych części Polski, którzy poszukują życiowych partnerek i partnerów. Przeważają samotni kawalerowie, mężczyźni po tak zwanych "przejściach", ale nie brak również kobiet szukających swoich drugich połówek.

QUIZ. Jan Monczka zasłynął z roli "Tulipana". Co wiesz o tym aktorze i popularnym serialu?

Pytanie 1 z 8
W serialu "Tulipan" Jurek, główny bohater, wielokrotnie śpiewał pewną piosenkę, wykonał ją między innymi podczas jednej z zamkniętych zakładowych imprez. Jaki jest tytuł piosenki?
Listen on Spreaker.