Straż

i

Autor: Straż Miejska w Kielcach

Zapowiedź

Straż Miejska w Kielcach szykuje kolejne wydarzenia. Eventy na początku sierpnia

2023-07-28 8:41

Straż Miejska w Kielcach od dawna angażuje się w różnego rodzaju wydarzenia, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa i świadomości mieszkańców, profilaktyczne edukowanie czy złapanie kontaktu z kielczanami. Już w pierwszych dniach sierpnia będziemy świadkami kolejnych eventów z obecnością Straży Miejskiej w roli głównej.

2 sierpnia – Dzień Kolorowanek

W tym dniu pod ratuszem Urzędu Miasta Kielce ul. Rynek 1 o godz. 12:00 funkcjonariusze Straży Miejskiej w Kielcach będą rozdawać odblaski i kolorowanki dla najmłodszych. 

Dodatkowo kolorowanki będą dostępne u Dyżurnego Straży Miejskiej dla każdego dziecka, które odwiedzi funkcjonariuszy. Ponadto kolorowanki będą dostępne na profilu Facebook i stronie internetowej Straży Miejskiej do pobrania i wydrukowania w domowym zaciszu.

Celem inicjatywy jest ukazanie pozytywnych aspektów, jakie niesie za sobą kolorowanie.

Kolorowanki mają pozytywny wpływ na rozwój najmłodszych: przygotowują do nauki pisania, uczą o świecie (pomagają poznać rzeczy, zwierzęta itd. z obrazków), ćwiczą koncentrację, pomagają w nauce kolorów, przezwyciężają nudę, pozwalają na wyciszenie się i złagodzenie stresu, rozwijają kreatywność.

Kolorowanie pozwala przede wszystkim odstresować się, zrealizować swoje kreatywne pomysły - w tego typu czynności angażowane są obie półkule mózgowe.  

7 sierpnia - ,,Piknik na trawie w Straży Miejskiej”

Na zielonym skwerze, który zlokalizowany jest na terenie jednostki Straży Miejskiej w Kielcach – ul. Ogrodowa 3b, o godz. 10:00 pojawią się dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 21.

Piknik na trawie i na kocach ma na celu propagowanie wśród najmłodszych spędzania wolnego czasu na łonie natury. Poprzez gry i zabawy edukacyjne najmłodsi będą uczyć się o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz w kontaktach z osobami obcymi.

Dla przedszkolaków przewidziane są kolorowanki edukacyjne.

Świętokrzyskie. Festiwal kolorów na dachu Galerii Korona w Kielcach