Wideo i galeria zdjęć

Studniówki 2024 w Kielcach. Niezapomniany bal V Liceum Ogólnokształcącego. Był polonez, piękne kreacje i wystrzałowa zabawa

2024-02-11 11:07

Tuż przed feriami zimowymi na studniówce bawiła się młodzież z V Liceum Ogólnokształcącego imienia księdza Piotra Ściegiennego w Kielcach. To była niezapomniana noc! Zobaczcie galerię zdjęć!

Studniówka V Liceum odbyła się w piątek 9 lutego w Hotelu Binkowski w Kielcach. W zabawie uczestniczyło niespełna trzysta osób. W tym roku szkolnym w "Ściegiennym" do matury przystąpią uczniowie z pięciu klas. W tę jedną noc mogli zapomnieć o egzaminie dojrzałości, który czeka ich wiosną. Była za to okazja do tego, aby oddać się szalonej zabawie w pięknej, zjawiskowej sali.

Piękne kreacje, szykowne garnitury

Zanim doszło do zabawy, była oczywiście część oficjalna. Maturzyści zatańczyli tradycyjnego poloneza ze swoimi partnerkami i partnerami. Nie jest to łatwy taniec, wymaga wielu tygodni żmudnych przygotowań, ale w przypadku studniówkowiczów z V L.O wypadł perfekcyjnie.

Młodzi prezentowali się bardzo pięknie i dostojnie, zjawiskowe były zwłaszcza kreacje dziewcząt, ale także ich partnerzy wyglądali niezwykle elegancko. Dla większości to pierwszy taki bal w już dorosłym życiu.

Polonezem zaczęli dorosłe życie

Dyrektor szkoły Justyna Kukułka, otwierając bal studniówkowy, przypomniała młodzieży, że na przełomie ostatnich czterech lat, od kiedy po raz pierwszy przekroczyli progi liceum, przeżywali swoje wzloty i upadki, tak charakterystyczne dla młodego wieku. - Chciałabym, abyście poloneza studniówkowego tańczyli przez całe życie - podkreślała wyjątkowość tego balu.

Nie zabrakło oczywiście życzeń powodzenia na maturze, podziękowań i wzruszeń. Kiedy już opadły pierwsze emocje, przyszedł wreszcie czas na szaloną, wielogodzinną zabawę.

Czytaj również: