Święto Kielc 2024 (2)

i

Autor: Piotr Stańczak

Impreza

Święto Kielc 2024. Dni miasta i Jarmark Kielecki coraz bliżej. Kiedy będą główne atrakcje? Daty i wydarzenia

2024-05-28 15:02

Zbliża się Święto Kielc 2024. Poznaliśmy już symboliczną datę rozpoczęcia święta miasta, wiemy także, kiedy ruszy tradycyjny Jarmark Kielecki na deptaku.

Święto Kielc zawsze przyciągają zarówno mieszkańców jak i gości spoza miasta. Tegoroczne święto zacznie się oficjalnie w piątek 21 czerwca w Pałacyku Zielińskiego - Domu Środowisk Twórczych przy ulicy Zamkowej. W trakcie imprezy, o godzinie 18.00, wręczone zostaną nagrody dla osób zasłużonych dla kieleckiej kultury.

Kiedy będzie Święto Kielc 2024?

- Główne obchody Święto Kielc odbędą się 22 i 23 czerwca (sobota, niedziela - przyp. PSta) na trzech scenach w Rynku, na Placu Artystów oraz w muszli koncertowej w Parku Miejskim imienia Stanisława Staszica. Dokładny plan wydarzeń i wszystkich atrakcji przedstawimy na początku czerwca - poinformował serwis kielce.eska.pl Marcin Januchta, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Wystartuje też Jarmark Kielecki

W organizację święta Kielc włączają się co roku różne instytucje, placówki czy stowarzyszenia działające w mieście i regionie. Swoje stoiska na deptaku na ulicy Sienkiewicza będą mieli również handlowcy. Pierwsi z nich pojawią się tam już w poniedziałek 17 czerwca, wtedy też rozpocznie się tradycyjny Jarmark Kielecki. Nad jego przebiegiem będzie czuwało Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych. 

Zobacz galerię zdjęć ze Święta Kielc w 2023 roku.

Świętokrzyskie. Piękne widoki na Kielce z góry Karczówki i wieży klasztornej

QUIZ. Jaka to ulica w Kielcach? Zobacz zdjęcie i odpowiedz

Pytanie 1 z 10
Ci spacerowicze znajdują się na ulicy...
Jaka to ulica w Kielcach (1)