Galeria zdjęć

Trwa budowa wieżowców Sky Trust w Kielcach. To będą najwyższe budynki w regionie. Zobaczcie postępy prac

2024-01-08 13:15

Przy Alei Solidarności w Kielcach powstają wieżowce Sky Trust. Jak zapowiada inwestor, będą to najwyższe budynki w województwie świętokrzyskim. Sprawdziliśmy postęp prac, zobaczcie galerię zdjęć.

Inwestorem jest firma Trust Investment z Kielc. Buduje ona lokale usługowe, wysokiej klasy powierzchnie biurowe oraz komfortowe apartamenty. W Sky Trust znajdą się w sumie 124 mieszkania liczące od 35 do 85 metrów kwadratowych powierzchni (ich sprzedaż już trwa). Będą także 34 lokale usługowe, zaplanowano również 251 miejsc parkingowych.

Najwyższe wieżowce w Kielcach i regionie

- To nowe, mocno bijące serce Kielc. Modne, i tętniące życiem. To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w województwie świętokrzyskim oraz prawdziwy powiew świeżości na architektonicznej mapie jego stolicy - informuje Łukasz Šedovič, przedstawiciel przedsiębiorstwa Trust Investment z Kielc.

Nad kreacją artystyczną całego przedsięwzięcia czuwa duet uznanych projektantów mody: Paprocki Brzozowski. Za projekt odpowiada natomiast Pracownia Architektoniczna Detan. Pomieszczenia będą przeszklone, co zapewni im dużo światła. Z pewnością dodatkowym walorem będzie możliwość podziwiania z okien panoramy miasta i okolic.

Wspomniani projektanci: Marcin Paprocki oraz Mariusz Brzozowski, gościli w Kielcach pod koniec minionego roku. Osobiście oglądali postępy prac na budowie wieżowców przy Solidarności. O ich wizycie informowaliśmy szerzej tutaj: Budowa wieżowców Sky Trust w Kielcach. Postępy robót oglądali znani projektanci!

Sky Trust blisko centrum i tras krajowych

Atutem Sky Trust przy Solidarności jest także dogodne położenie. Powstające obecnie wieżowce znajdują się nieopodal Galerii Echo, Politechniki Świętokrzyskiej, ponad dwa kilometry od kieleckiego Rynku oraz deptaku (ulicy Sienkiewicza) a także blisko ważnych dróg krajowych.

Czytaj również:

Świętokrzyskie. Aleja IX Wieków w Kielcach jest w trakcie remontu. Duże utrudnienia dla kierowców!

Zobacz najwyższe obecnie budynki w Kielcach - galeria zdjęć poniżej.