Kampania Białej Wstążki - wyróżnienia

i

Autor: Weronika Wawszczyk

Z miasta

W Kielcach trwa Kampania Białej Wstążki. Organizatorzy: z przemocą należy walczyć

2023-11-30 8:08

Być mężczyzną, to hasło tegorocznej kampanii "Białej Wstążki".Kampania ma na celu nagłaśnianie sytuacji przemocy domowej, której ofiarami coraz częściej padają mężczyźni.

W tym roku ta kampania dotyczy mężczyzn, jednak należy pamiętać, że problem przemocy pojawia się w wielu obszarach. To rzecz, która jest niedopuszczalna, z którą musimy walczyć. Należy też pomagać osobom, które znalazły się w tych trudnych sytuacjach przemocowych - mówi Marcin Chłodnicki - wiceprezydent Kielc.

"W tym roku organizatorzy wybrali hasło przewodnie #być mężczyzną, chcąc przypomnieć i zwrócić uwagę m.in. co dzisiaj w kontekście przemocy oznacza to określenie. Kampania jest prowadzona w ponad 50 krajach na całym świecie, w Kielcach nieustannie od 2007 roku. Od tego czasu Miasto Kielce wypromowało „Białą Wstążkę” w wielu miastach w Polsce. W tym okresie organizatorzy zachęcają szczególnie mężczyzn aby zechcieli przyjąć i nosić białą wstążkę manifestując w ten sposób sprzeciw wobec przemocy".

Marsz dzieci przeciw przemocy

"Dotychczasowe edycje kampanii poświęcały uwagę różnorodnej tematyce. Skupiały się m.in. na sytuacji osób doznających przemocy w rodzinie, osób stosujących przemoc, świadków przemocy, którymi są najczęściej dzieci oraz na problemach osób starszych doznających przemocy. Zawsze akcja ta obfituje w rozmaite wydarzenia profilaktyczne i promocyjne. Także w tym roku odbywają się dyżury konsultacyjne, zajęcia psychoedukacyjne w szkołach, projekty terapeutyczne, dyżury telefonów zaufania. Także kielecka Straż Miejska przyłączyła się do akcji organizując konkurs na najlepsze prace artystyczne i plastyczne."

źródło: Miasto Kielce

W tym roku za znaczące osiągnięcia w zakresie budowania systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie miasta statuetką Białej Wstążki uhonorowany został prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Kampania ma na celu również nagłaśnianie sytuacji przemocy domowej, której ofiarami coraz częściej padają mężczyźni. W poprzednim roku w Kielcach aż ponad 80-ciu mężczyzn zostało objętych niebieską kartą. Według statystyk, ofiarami przemocy często stają się również dzieci.

W ramach akcji, uruchomiony został Miejski Telefon Zaufania „Stop przemocy”: 195 13 i telefon dla osób z kryzysie emocjonalnym: 195 25.

Kampania potrwa do 10 grudnia.

Świętokrzyskie. Miłośnicy łyżwiarstwa korzystają z lodowiska na kieleckim Telegrafie