Natan Bugajski, mieszkaniec gminy Strawczyn w powiecie kieleckim, to pasjonat fotografii. Zawodowo zajmuje się między innymi remontami, ale praca z aparatem to jego życiowe hobby. Od wielu już lat nasz rozmówca specjalizuje się w fotografowaniu Tatr z różnych części województwa świętokrzyskiego. Efekty możecie podziwiać w galerii powyżej.
- Tą pasją zaraziłem się w 2015 roku, kiedy sam obejrzałem zdjęcia Tatr wykonane w naszym regionie. Poznałem innych pasjonatów fotografii, zacząłem wymieniać się z nimi doświadczeniami w mediach społecznościowych. Tak to się zaczęło - opowiada Natan Bugajski.
Z reguły fotografuje najwyższe polskie góry z najwyższych szczytów w pobliżu swoich rodzinnych stron - Baraniej Góry, Góry Siniewskiej, Miedzianki, ale także ze Wzgórza Zamkowego w Chęcinach. Najdalej wysunięte na północ do Tatr punkty na Kielecczyźnie, z jakich udało mu się uchwycić wysokie szczyty to Gliniany Las w gminie Mniów oraz Występa w gminie Łączna. Od Tatr w linii prostej dzieli je nieco ponad 207 kilometrów. Im bardziej kierujemy się na południe województwa, tym ta odległość jest mniejsza. Liczy się doświadczenie fotografa, ale często o powodzeniu takich obserwacji decydują detale.
- Prowadzenie takich obserwacji wymaga jednak czasu, cierpliwości, obserwowania pogody z pomocą różnych aplikacji. Bywa tak, że na jeden udany moment, kiedy sfotografujemy szczyty Tatr, przypada dziesięć nieudanych. Na pewno duże znaczenie ma pogoda, przejrzystość powietrza, światło i pora, kiedy wykonujemy zdjęcia. Najlepiej robić to tuż przed wschodem lub zachodem słońca - wskazuje Natan Bugajski.
Mieszkaniec powiatu kieleckiego fotografuje też Tatry z innych południowych rejonów Polski, zdarza mu się też działać w odwrotnym kierunku - "łapie w kadrze" Góry Świętokrzyskie znajdując się na tatrzańskich szczytach.
Więcej zdjęć z widokami na Tatry możecie obejrzeć na blogu naszego rozmówcy, szczegóły tutaj Natan Bugajski - Dalekie Obserwacje