Wyniki matury 2024 w Świętokrzyskiem. Jak wypadli nasi uczniowie? Sprawdź

i

Autor: Piotr Stańczak

Edukacja

Wyniki matury 2024 w Świętokrzyskiem. Jak wypadli nasi uczniowie? Sprawdź

2024-07-09 16:13

Poznaliśmy już wyniki matury 2024. Jak poradzili sobie z nią uczniowie szkół w Kielcach i województwie świętokrzyskim? Wyniki znajdziecie poniżej.

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego w sesji głównej majowej.

Matura 2024 w Polsce. Jaka zdawalność?

Przypomnijmy, maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego oraz dwóch ustnych: z polskiego i języka obcego. Abiturienci ze szkół lub klas z językiem nauczania mniejszości narodowych obowiązkowy mieli jeszcze egzamin pisemny z języka ojczystego na poziomie podstawowym i ustny z języka ojczystego.

Spośród tegorocznych absolwentów liceów maturę zdało 88,6 proc., a prawo do poprawki w sierpniu ma 7,6 proc. Spośród tegorocznych absolwentów techników maturę zdało 78,1 proc., a prawo do poprawki ma 14,5 proc. W przypadku absolwentów szkół branżowych II stopnia maturę zdało 17,4 proc., a prawo do poprawki ma 26,7 procent.

Wyniki matury 2024 w Świętokrzyskiem

Jak wypadli maturzyści z Kielc i województwa świętokrzyskiego? Egzamin dojrzałości zdawało około 7,7 tysiąca osób. I tak, w liceach pomyślnie przeszło go 93 procent osób (4134), natomiast w technikach 77,6 procent (2470). W sumie zdawalność w regionie wyniosła 85,9 procent.

Egzamin z języka polskiego zdało 94 procent świętokrzyskich maturzystów, z matematyki 91 procent, natomiast z języka angielskiego 95 procent.

9,3 procent zdających (720 osób) przystąpi w sierpniu do poprawki. Matury nie zdało 4,8 procent (370 osób, które nie zaliczyły egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu).

Sto procent uczniów zdało maturę w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz II Liceum Ogólnokształcącym imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Świętokrzyskie. Juwenalia 2024 w Kielcach, studenci przejęli władzę w mieście

QUIZ. Jaka to ulica w Kielcach? Zobacz zdjęcie i odpowiedz

Pytanie 1 z 10
Ci spacerowicze znajdują się na ulicy...
Jaka to ulica w Kielcach (1)