Kandydaci zostali przypisani przez System Elektronicznego Naboru tylko do jednej klasy w jednej szkole – do tej klasy, która została przez nich wykazana najwyżej we wniosku i do której kwalifikuje ich uzyskana liczba punktów. Pozostałe, niżej zaznaczone klasy we wniosku, nie były przez system rozpatrywane. Przypomnijmy, że uczniowie mogli wybierać dowolną liczbę klas, w dowolnej liczbie szkół.
- Liczba uczniów zakwalifikowanych wyniosła 2637, liczba uczniów niezakwalifikowanych 321, a liczba wolnych miejsc 81 – poinformowały władze Kielc.
Najwięcej wniosków zostało złożonych do I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego, II Liceum Ogólnokształcące im. J. Śniadeckiego i III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida. Najbardziej oblegane kierunki w liceach to: geografia, język angielski i matematyka oraz jak co roku: biologia i chemia.
Z kolei wśród techników największym zainteresowaniem cieszyło się Technikum nr 7 w Zespole Szkół Informatycznych, Technikum nr 2 w Zespole Szkół Mechanicznych oraz Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych. W przypadku techników największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki: technik informatyk, technik programista, technik fotografii i multimediów i technik logistyk.
Wśród szkół branżowych największe zainteresowanie było natomiast Branżową Szkołą I stopnia nr 1 w Zespole Szkół Mechanicznych.
Teraz od 13 do 18 sierpnia do godziny 15 kandydaci, bądź rodzice kandydatów umieszczonych na listach zakwalifikowanych, doręczają oryginały świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty do szkoły, do której zostali zakwalifikowani, o ile nie zostały one złożone wcześniej. Niedostarczenie oryginałów oznacza rezygnację z miejsca i brak przypisania do jakiejkolwiek szkoły. Kandydaci do szkół prowadzących kształcenie zawodowe dostarczają również zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu, zgodnie z przepisami w sprawie badań lekarskich kandydatów do szkół ponadpodstawowych.
19 sierpnia do godziny 14 następuje ogłoszenie list przyjętych i nieprzyjętych do szkół. Na stronie Urzędu Miasta Kielce, również w tym dniu, zostanie opublikowana lista z wolnymi miejscami w szkołach. W dniach od 19 do 21 sierpnia uczniowie niezakwalifikowani do żadnej ze szkół mogą ubiegać się o przyjęcie do szkół na wolne miejsca (podania o przyjęcie należy składać do sekretariatu danej szkoły).
Szkołę Podstawową w roku szkolnym 2019/2020 ukończyło ok. 1 320 uczniów kieleckich szkół, których organem prowadzącym jest Miasto Kielce (w tym 57 uczniów w szkołach specjalnych). W roku szkolnym 2020/2021 Miasto Kielce przygotowało dla absolwentów szkół podstawowych 2673 miejsc w 80 oddziałach: 42 oddziały w liceach ogólnokształcących (w tym dwa oddziały mistrzostwa sportowego), 32 oddziały w technikach, oraz siedem oddziałów w branżowych szkołach I stopnia.