Taką kwotę udało się uzyskać dzięki przesunięciom w innych projektach unijnych. Celem jest przede wszystkim ochrona firm, lokalnej gospodarki i rynku pracy. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zrezygnował z finansowania działań, które w obliczu kryzysu nie są priorytetem.
Najwięcej, bo prawie 231 milionów złotych przeznaczonych zostanie na kredyty obrotowe i inwestycyjno-obrotowe. Będą one udzielane we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Przedsiębiorstwa będą mogły wydać pieniądze na kupno sprzętu, prace budowlane czy wypłaty dla pracowników. Przewidziano brak konieczności wnoszenia wkładu własnego, wydłużenie okresu spłaty czy zerowe oprocentowanie.
Około 42 milionów złotych przewidziano dla urzędów pracy w województwie świętokrzyskim. Z tej puli, pracodawcy będą mogli starać się o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń dla swoich pracowników. Ma to odciążyć najmniejsze firmy, uchronić je przed upadkiem i zwolnieniami.
Zarząd województwa świętokrzyskiego zdecydował się także na przekazane dodatkowych 14 milionów złotych na podnoszenie jakości usług i produktów w przedsiębiorstwach działających w regionie. Już wiadomo, że dofinansowanie popłynie do 90 firm. Wciąż czeka także 10 milionów na sfinansowanie usług doradczych. W ramach pakietu osłonowego znalazły się 3 miliony na odbudowywanie łańcucha dostaw i sieci współpracy między przedsiębiorstwami.