Alarm w gminie Bodzentyn. Ktoś truje koty! Policja poszukuje sprawcy

i

Autor: Pixabay/Zdjęcie ilustracyjne

Z regionu

Alarm w gminie Bodzentyn. Ktoś truje koty! Policja poszukuje zwyrodnialca

2024-06-14 9:05

Policja poszukuje sprawcy, który od około dwóch miesięcy truje koty w centrum Bodzentyna w powiecie kieleckim! Gmina apeluje w tej sprawie do mieszkańców.

Ktoś truje koty w Bodzentynie, gmina apeluje

- W Bodzentynie w okolicy Rynku Górnego oraz przyległych ulicach w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zanotowano kilkanaście przypadków otrucia kotów. Umierają zarówno zwierzęta właścicielskie, jak i bezdomne. Przypadki otrucia zostały potwierdzone przez lekarza weterynarii. Sprawa została skierowana do Policji w Bodzentynie, która obecnie prowadzi dochodzenie. Apelujemy do mieszkańców, aby każdy kto posiada informację w ww. sprawie niezwłocznie zgłosił ją policji - czytamy w komunikacie, który pojawił się na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie.

Co grozi za uśmiercanie zwierząt?

Urzędnicy przytaczają artykuł 35 ustawy 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt: "Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 wyłączenia zakazu zabijania zwierząt, zakaz znęcania się nad zwierzętami ust. 1, art. 33 zasady uśmiercania zwierząt lub art. 34 uśmiercanie zwierząt w ubojni ust. 1–4 podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Trwają poszukiwania zwyrodnialca (bądź zwyrodnialców), którzy trują zwierzęta w Bodzentynie. Jeśli ktoś może pomóc w ich ustaleniu, może zgłosić sprawę w miejscowym komisariacie (osobiście w jego siedzibie przy ulicy Piłsudskiego 3, lub pod numerem telefonu 47 801-13-16).

Jest to kolejny taki przypadek w ostatnich miesiącach, jaki odnotowano w województwie świętokrzyskim. Przypomnijmy, wczesną wiosną na osiedlu Ślichowice ktoś rozrzucił kawałki kiełbasy napiszkowane pinezkami. Prawdopodobnie w ten sposób chciał uśmiercać psy. Tą sprawą zajął się Komisariat II w Kielcach.

Dramatyczna akcja ratunkowa podczas pożaru DPS-u w Kielcach - zobacz galerię zdjęć poniżej.

Świętokrzyskie. Rajski Ogród i Arka Noego powstają w Skarżysku-Kamiennej

QUIZ. Góry Świętokrzyskie - miejsca, ludzie i legendy. Czy znasz je dobrze?

Pytanie 1 z 10
Czy węgierski królewicz, Święty Emeryk, przebywający przed wiekami w Górach Świętokrzyskich, poznał osobiście polskiego króla Bolesława Krzywoustego?