Pociąg i auto na przejeździe kolejowym

i

Autor: Łukasz Bryłowski

Bezpieczniej na przejazdach kolejowo-drogowych w Świętokrzyskiem

2022-02-01 22:04

Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zwiększyły poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym na 26 przejazdach woj. świętokrzyskiego. Przebudowano skrzyżowania, między innymi, na trasach Skarżysko-Kamienna – Sandomierz, Kozłów – Koniecpol, Kielce – Częstochowa, Skarżysko-Kamienna – Tomaszów Mazowiecki.

W Woli Kuczkowskiej na linii Kozłów – Koniecpol przejazd kolejowo-drogowy zyskał dodatkowe zabezpieczenia.

Zamontowano monitoring. Przejazd jest wyposażony w rogatki oraz sygnalizatory świetlne i dźwiękowe, które informują o zbliżającym się pociągu. Kiedy pociąg najeżdża na czujniki umieszczone w torze, uruchamia się sygnalizacja oraz zamykają się rogatki- informuje Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Dodatkowe zabezpieczenia w formie pasów akustyczno-wibracyjnych powstały w 2021 roku na dojazdach do 2 przejazdów: w Gnojnie koło Chmielnika (linia Włoszczowice – Chmielów) i w miejscowości Zagórze (linia Warszawa – Kraków).

Przez wibracje, kierowca ma dodatkowy sygnał o zbliżaniu się do skrzyżowania z torem i zachowaniu szczególnej ostrożności - wyjaśnia Izabela Miernikiewicz.

Wartość prac ze środków unijnych i budżetowych to ponad 11 mln zł netto - podaje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

'Budowa torowiska tramwajowego na ulicy Kasprzaka
Sonda
Czy w twojej okolicy orkan wyrządził jakieś szkody?