Galeria zdjęć

Budowa mostu na Wiśle w Sandomierzu. Jakie postępy robót? Zobacz zdjęcia budowy z lotu ptaka

2024-06-12 11:01

Trwa budowa nowego mostu na Wiśle w Sandomierzu. Przeprawa, która jest częścią drogi krajowej numer 77 połączy dwa województwa - świętokrzyskie i podkarpackie. Jakie są postępy robót? Zobacz w galerii zdjęć.

W Sandomierzu budują nowy most

Postępuje rozbudowa mostu przez Wisłę w ciągu drogi krajowej nr 77. Inwestycja realizowana w systemie Projektuj i buduj obejmuje również wykonanie włączenia nowego obiektu do układu komunikacyjnego miasta. Zgodnie z założeniem wykonawca dokonał rozbiórki starego mostu, przeprowadził gazociąg pod dnem rzeki, wzmocnił istniejące podpory i przyczółki, a w ubiegłym roku przystąpił do produkcji i montażu elementów nowej stalowej konstrukcji mostowej. Ten etap dobiega końca.

Z użyciem dźwigu montowane są stalowe elementy ostatniego z pięciu przęseł mostu. Ruszyły prace przygotowawcze kolejnego etapu inwestycji czyli do betonowania ustroju nośnego. Konstrukcja nośna samego obiektu powinna być gotowa do końca 2024 roku.

Sandomierska przeprawa przez Wisłę

- Równolegle trwają przygotowania do budowy połączenia mostu z istniejącą drogą krajową numer 77 poprzez rondo oraz z projektowaną drogą wojewódzką nr 723 poprzez wiadukt. Opracowana została dokumentacja projektowa dla tego rozwiązania, budowa węzła planowana jest do końca przyszłego roku. Po zakończeniu inwestycji przeprawa przez Wisłę będzie dwujezdniowa. Rozbudowywanym mostem pojedziemy w kierunku Podkarpacia, usytuowanym równolegle, obecnie użytkowanym obiektem w kierunku Świętokrzyskiego - informuje Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa mostu w Sandomierzu. Zobacz zdjęcia

Obecnie trwają kolejne roboty. Jaki jest ich postęp? Zobaczcie w galerii zdjęć powyżej.

Przebudowa mostu na Wiśle w Sandomierzu ma potrwać do jesieni 2024 roku. Wzdłuż przebudowywanej trasy powstaną chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe, trzy ronda. Głównym wykonawcą robót jest firma Intop z pobliskiego Tarnobrzega. Inwestycja pochłonie około 70 milionów złotych.

Świętokrzyskie. Piękne widoki na Kielce z góry Karczówki i wieży klasztornej

QUIZ. Co wiesz o Sandomierzu? Sprawdź czy znasz historię miasta oraz ciekawostki z nim związane

Pytanie 1 z 8
Rokitek w Sandomierzu to nazwa...