Rajski ogród i Arka Noego powstają w Skarżysku-Kamiennej!

i

Autor: Źródło: materiały inwestora Tak ma wyglądać Noe Park na skarżyskiej Bernatce.

Galeria zdjęć

Rajski ogród i Arka Noego w Skarżysku-Kamiennej! Powstaną też inne atrakcje. Byliśmy na placu budowy, zobaczcie postępy robót

2024-06-12 8:38

To ma być nowy, turystyczny hit w województwie świętokrzyskim. W Skarżysku-Kamiennej, na północy regionu powstaje Noe Park. Odwiedziliśmy plac budowy obok zalewu na Bernatce. Co już udało się wykonać?

Spis treści

 1. Bernatka w Skarżysku ma odzyskać blask
 2. Atrakcje i strefy Noe Parku w Skarżysku
 3. Jakie postępy na budowie Noe Parku w Skarżysku?

Nowa inwestycja powstaje na północy województwa świętokrzyskiego, na obrzeżach Skarżyska-Kamiennej, około dwa kilometry na zachód od trasy ekspresowej S7. Inwestorem jest miejscowa firma Freedom Huberta Olejarza.

Bernatka w Skarżysku ma odzyskać blask

W sąsiedztwie nowej atrakcji znajduje się zalew Bernatka, w pobliżu są też korty tenisowe. Przed laty miejsce to tętniło życiem, ale później straciło swój blask. Pomysłodawcy budowy Nowe Parku mają nadzieję, że dzięki temu obiektowi i nowym atrakcjom ponownie zyska na popularności i będą odwiedzać je nie tylko mieszkańcy miasta oraz okolic.

Prywatny inwestor podjął się zadania przy pomocy władz Skarżyska-Kamiennej. Pomysł budowy Arki Noego narodził się przed laty, jeszcze za kadencji poprzedniego prezydenta miasta Konrada Kroniga. Miał swoich zwolenników i przeciwników, plany doczekały się jednak realizacji. Budowa na Bernatce trwa od lutego tego roku.

Atrakcje i strefy Noe Parku w Skarżysku

W Noe Parku powstanie pięć stref tematycznych: 

 • Woda
 • Słońce
 • Wiatr
 • Ziemia
 • Eden

Wizualizacje przyszłego Noe Parku możecie zobaczyć tutaj:

Zobacz poniżej galerię zdjęć z budowy Noe Parku w Skarżysku-Kamiennej.

Jakie postępy na budowie Noe Parku w Skarżysku?

Obecnie Noe Park, Rajki Ogród czy jeszcze inne obiekty są w budowie. Teren jest ogrodzony. Bogdan Rólkiewicz z firmy Freedom, który nadzoruje roboty na Bernatce, oprowadził nas w miejscach, gdzie trwają prace. Od strony południowej, idąc nową alejką można już oglądać powstające atrakcje. W miejscu, gdzie stanie Arka Noego, trwają teraz prace ziemne. Obok będzie również zalew.

Wśród głównych atrakcji Noe Parku w Skarżysku należy wymienić:

 • budynek w kształcie biblijnej Arki Noego. W nim będą różne atrakcje dydaktyczne czy rozrywkowe
 • Kino 7D
 • oceanarium 
 • palmiarnię

Inwestycja została podzielona na trzy etapy. Cały park, według planów, ma być gotowy w 2027 roku, ale już wiosną 2025 powinna być dostępna część atrakcji plenerowych.

Świętokrzyskie. Rajski Ogród i Arka Noego powstają w Skarżysku-Kamiennej

QUIZ. Miasto Skarżysko-Kamienna ma 100 lat. Czy znasz jego historię, co o nim wiesz?

Pytanie 1 z 10
Skąd wziął się drugi człon obecnej nazwy miasta, czyli "Kamienna"?