Ceny paliw 2021: czeka nas wzrost cen. 6 z przodu będzie standardem

i

Autor: Pixaby Ceny paliw spadną. Ile za paliwo w sierpniu 2022?

Ceny benzyny mocno w dół. To już pewne! Szef PKN Orlen podał, ile zapłacimy za litr paliwa

2021-12-09 7:36

Ceny paliw. Ile zapłacimy w najbliższym czasie za litr benzyny? Rząd zapowiedział wprowadzenie pakietu antyinflacyjnego. Dzięki temu paliwo ma być dużo tańsze. Szef PKN Orlen Daniel Obajtek zdradził, ile wyniesie litr benzyny od 20 grudnia 2021. Jakie ceny paliw?

Ceny paliw grudzień 2021. Ile zapłacimy za litr?

Szef Orlenu pytany w TVP Info o zapowiadane przez rząd w ramach pakietu anyinflacyjnego obniżki cen paliwa, przypomniał, że od 20 grudnia zmniejszą się daniny dla państwa. Spółka - zadeklarował - przełoży to na cenę w hurcie i dopilnuje obniżek na stacjach Orlenu, których jest ok. 1800 w całej Polsce.

Jak tłumaczył Obajtek, działania rządu i koncernu pozwolą na obniżkę cen paliw o ok. 30 groszy na litrze, która powinna nastąpić już od 20 grudnia. Zaznaczył, że ceny pójdą w dół proporcjonalnie w zależności od rodzaju paliwa.

Ceny benzyny będą kształtowały się na poziomie około 5,80 zł za litr - podał.

Świąteczny tramwaj

Obajtek dodał, że spodziewa się, iż również konkurencja zareaguje.

Sądzę, że widząc, jak Orlen obniża ceny na stacjach, ona również dokona dużej obniżki - powiedział.

Pod koniec listopada premier Mateusz Morawiecki ogłosił założenia tarczy antyinflacyjnej o wartości do 10 mld zł. Tarcza składa się z sześciu elementów: obniżki cen paliw silnikowych - akcyza na poziomie minimum unijnego oraz 0 proc. od sprzedaży detalicznej paliw; obniżki cen gazu (styczeń-marzec) - niższy VAT (8 proc,. zamiast 23 proc.); zero proc. akcyzy na energię elektryczną dla gospodarstw domowych; obniżki cen energii elektrycznej (styczeń-marzec) - niższy VAT (5 proc. zamiast 23 proc.); obniżki kosztów energii elektrycznej i podstawowych produktów spożywczych - poprzez dodatek "tarczowy" od 400 zł do 1150 zł na rok, w zależności od dochodu gospodarstwa domowego; oszczędności w administracji i budżecie.

Poinformował w rząd planuje obniżenie od 20 grudnia 2021 r. do 20 maja 2022 r. wysokości akcyzy do minimalnego poziomu dopuszczalnego w Unii Europejskiej. Dodatkowo od 1 stycznia do 31 maja 2022 r. paliwa mają zostać zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej. Planowane jest też obniżenie stawki VAT na gaz ziemny z 23 do 8 proc. na trzy miesiące – od stycznia do marca 2022 r.

Te samochody KRADNĄ najczęściej! Masz takie?