Rozmowy na temat materiałów wykorzystywanych przy remoncie chodników trwały już od dłuższego czasu. - Chciałem, żeby wprowadzono pewne standardy, zwłaszcza w śródmieściu. Udało się, przy dużej otwartości Miejskiego Zarządu Dróg ustalić co można zmienić nie zwiększając kosztów – mówi Rafał Zamojski, główny specjalista ds. Centrum Miasta i Współpracy z Przedsiębiorcami.
Wykorzystywaną do tej pory kostkę zastąpiły średnie płyty z wysokiej jakości betonu. Dodatkowo po bokach układane są pasy z ciemniejszej granitowej kostki brukowej. - Chodniki są wygodniejsze dla osób poruszających się na wózkach, rodziców z wózkami czy chodzących w butach na obcasach. Sądzę, że jednocześnie są dużo bardziej estetyczne – dodaje Rafał Zamojski.
Z wykorzystaniem nowych materiałów wyremontowano chodnik na ulicy Karczówkowskiej. Trwa także modernizacja chodnika na Wspólnej. W planach są remonty trotuarów m.in. na Żeromskiego, Śniadeckich, Solnej i Równej.
Drugi kierunek zmian to kompleksowa modernizacja chodnika razem z zielenią w pobliżu. - Będzie wtedy taniej, bo koparka może przy okazji wywieźć ziemię wymagającą wymiany – mówi Rafał Zamojski. Rozmowy w tej sprawie trwają m.in. z Rejonowym Przedsiębiorstwem Zieleni i Usług Komunalnych.