Z regionu

Grzybiarze penetrują lasy w Świętokrzyskiem! Najnowsze zdjęcia pięknych okazów

2024-06-27 9:49

Rozkręca się sezon grzybobrania w naszym regionie. Zbieracze z różnych części Polski odwiedzają lasy w Świętokrzyskiem. Ci, którzy wzbogacili się w ostatnich dniach o nowe okazy, chwalą się nimi w mediach społecznościowych.

Rozpoczęły się wakacje, to również oznacza, że w lasach pojawia się coraz więcej grzybów, szczególnie po opadach deszczu.

Urodzaj grzybów w Świętokrzyskiem

Miłośnicy grzybobrania z innych części Polski także odwiedzają województwo świętokrzyskie i wzbogacają się o piękne okazy. Przykładem jest pani Anna Krakowa, która w towarzystwie znajomych udała się na zbiory w lasy w rejonie Kielc.

Pani Małgorzata spędziła kilka godzin w poszukiwaniu grzybów w rejonie Szydłowca, w pobliżu granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. To również jedno z tych miejsc, gdzie można znaleźć różne piękne okazy.

Najnowsze zdjęcia grzybów w kieleckich lasach

Członkowie facebookowej grupy "Sympatycy portalu www.nagrzyby.pl" zamieszczają tam dużo zdjęć grzybów z różnych części Polski, w tym także ze świętokrzyskiego. Możecie obejrzeć je w galerii zdjęć powyżej.

Mapy najpopularniejszych miejsc do grzybobrania w naszym regionie możecie znaleźć tutaj: Grzyby w Świętokrzyskiem i okolicach. Gdzie można znaleźć ich najwięcej? Mapy najpopularniejszych miejsc

Świętokrzyskie. Rajski Ogród i Arka Noego powstają w Skarżysku-Kamiennej

Rezerwat Świnia Góra w Puszczy Świętokrzyskiej idealny na pieszą lub rowerową wycieczkę - zobacz w galerii zdjęć poniżej.