- Mural przedstawia przekrój działalności Regionalnego Centrum Wolontariatu. Można zobaczyć, między innymi, statuetkę Laur Wolontariatu, nawiązanie do festiwalu filmu Watch Dogs, który prowadzimy, jak również do maratonu pisania listów Amnesty International. Są też typowo regionalne akcenty, jak dworzec autobusowy, czy świętokrzyska czarownica - wylicza Maciej Ziernik prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.
Miejsce powstania muralu nie było przypadkowe.
- Jest to znany skrót pomiędzy ulicą Sienkiewicza, a ulicą Panoramiczną. Jest to miejsce w samym centrum Kielc. Dodatkowo sama ściana i okolica były dość zaniedbana. Ściana była nadpalona, z nielegalnym graffiti. Teraz już się to zmieniło - opowiada Maciej Ziernik.
Wspólnota mieszkaniowa budynku, na którym powstał mural dobrze przyjęła pomysł Regionalnego Centrum Wolontariatu.
- Duże podziękowania należą się mieszkańcom, którzy nie tylko zgodzili się udostępnić ścianę, ale także pomagali jak mogli przy powstawaniu muralu. Podziękowania także dla strażaków OSP Kielce -Niewachlów, którzy pomogli w pracach wysokościowych. Dodatkowo zaangażował się też menadżer centrum Kielc Rafał Zamojski, który pomógł w załatwieniu wielu formalności - wymienia Maciej Ziernik.
Mural ma 500 metrów kwadratowych. Za jego realizację była odpowiedzialna warszawska grupa Takie Pany.