Urząd Miasta Kielce

i

Autor: Piotr Stańczak Urząd Miasta w Kielcach.

Urzędnicy z Kielc dostaną podwyżki. Ile wyniosą? Radni skrytykowali władze miasta

2023-02-17 10:03

Będą podwyżki dla kieleckich urzędników. Miejscy radni zaakceptowali propozycję, by przesunąć na ten cel 3,6 mln zł. Przed głosowaniem nie szczędzili jednak władzom stolicy świętokrzyskiego krytycznych uwag.

Radni nie mieli wątpliwości co do samego przyznania pieniędzy na podwyżki dla urzędników zatrudnionych w ratuszu. Zarzucali jednak władzom miasta, że ich działania są powierzchowne, a co więcej nie uwzględniają regulacji pensji osób zatrudnionych w instytucjach podległych Urzędowi Miasta.

– Doprowadziliście państwo do spłaszczenia wynagrodzeń pracowników, bo przy podnoszeniu płacy minimalnej od kilku lat nie oferowaliście im właściwie żadnych systemowych podwyżek. To, że dacie teraz pracownikom po 300-400 zł więcej, to nie rozwiąże żadnego problemu. W lipcu te same osoby znów będą zarabiały płacę minimalną - mówił podczas sesji radny Marcin Stępniewski z PiS.

- Doszło chyba do pewnego zaburzenia priorytetów. Długo państwo poszukiwali tych pieniędzy na podwyżki, a szybko pojawia się pula pieniędzy dla Korony. To chyba nie powinno iść w tym kierunku - dodał Karol Wilczyński z Koalicji Obywatelskiej.

Zgodnie z przyjętą propozycją wszyscy urzędnicy otrzymają 350 zł brutto więcej, a dodatkowo kierownik jednostki, na każdego podwładnego dostanie 100 zł do puli, którą później podzieli uznaniowo.

Rozbito gang, który przemycał papierosy. Wśród zatrzymanych funkcjonariusze KAS