Pieniądze można uzyskać w ramach Platformy Startowej Start in Podkarpacie, w którym uczestniczy także Kielecki Park Technologiczny.
- Mile widziane są wnioski z branży informatycznej. Jednak przyjmujemy też aplikacje z rynku kosmetologicznego, farmacji, farmacji weterynaryjnej. Zatem jesteśmy w stanie dość elastycznie dopasować się do potrzeb młodych przedsiębiorców – mówi Justyna Lichosik, dyrektorka Kieleckiego Parku Technologicznego.
Propozycje na usługę lub produkt można składać w pojedynkę lub w zespole pomysłodawców. Ważne by było to coś innowacyjnego w skali kraju.
- Jesteśmy w stanie przygotować z młodymi pomysłodawcami model biznesowy i zaoferować zarówno usługi tak zwane podstawowe, czyli doradztwo prawne, księgowe, podatkowe, jak i usługi zaawansowane. Menedżer inkubacji dobierze te usługi pod potrzeby danego przedsięwzięcia – tłumaczy dyrektorka Justyna Lichosik.
W 2020 roku w ramach tego projektu Kielecki Park Technologiczny ocenił 71 wniosków, a inkubację w instytucji rozpoczęło 9 startupów.