Marcus Vinicius, Arka Gdynia

Autor: Cyfrasport Marcus Vinicius, Arka Gdynia

Koniec przygody kieleckiej Korony w Pucharze Polski. Nie pomogła czerwona kartka

2020-11-05 2:17

Korona Kielce żegna się z Pucharem Polski na poziomie 1/16 finałów. Drużyna Macieja Bartoszka przegrała w Gdyni z tamtejszą Arką 0:2.

Kielczanie pomimo dwudziestu pięciu minut gry w przewadze – po czerwonej kartce grającego dla gospodarzy Bartosza Kwietnia – nie zdołali odrobić jednobramkowej straty z pierwszej połowy, a nawet stracili kolejnego gola.

- Niestety straciliśmy bramkę po bardzo głupim faulu w polu karnym. Z przebiegu pierwszej połowy wydawało się, że strzelenie przez nas gola jest kwestią czasu i powinno się wszystko dobrze ułożyć. Druga żółta kartka dla Bartosza Kwietnia powinna nam dużo pomóc, ale tak się nie stało. Cały czas mamy dużo złych wyborów, za dużo nerwowości w sytuacjach podbramkowych. O pewnych rzeczach rozmawialiśmy w przerwie. Gdyby zespół realizował te założenia, to myślę, że mielibyśmy szanse na lepszy wynik. Niestety jest to kolejny mecz, w którym z przebiegu spotkania nie wygląda to najgorzej, ale to przeciwnik jest lepszy od nas. Na tym polega piłka. Strzelanie bramek przychodzi nam bardzo ciężko - mówi trener Maciej Bartoszek.

Najbliższa szansa na rehabilitację już w sobotę. Tego dnia Korona gra na wyjeździe ligowy mecz z Zagłębiem Sosnowiec.