Pakiet ulg dla przedsiębiorców został podzielony na trzy części. Jeśli chodzi o podatki, przedsiębiorcy dotknięci skutkami epidemii mogą starać się o odroczenie terminów płatności podatków lokalnych, rozłożenie ich na raty czy umorzenie odsetek.
Kolejna propozycja dotyczy śmieci. Firmy mogą złożyć nową deklarację o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w której można zmniejszyć lub tymczasowo "wyzerować" wysokość ponoszonych opłat.
Miasto Kielce jest gotowe obniżyć czynsz dzierżawczy za swoje nieruchomości. Przedsiębiorcy, którzy odpłatnie korzystają z gruntów samorządu mogą starać się o obniżenie stawki do 10 procent dotychczasowego czynszu. Do dotyczy firm, które prowadzą działalność handlową, usługową czy sportową i rekreacyjną.
Pakiet pomocowy ma ograniczyć skutki sytuacji kryzysowej, w jakiej znaleźli się przedsiębiorcy działający w Kielcach. - Chodzi tu przede wszystkim o firmy, które zostały zmuszone do czasowego zawieszenia działalności lub te, które w sposób znaczny ograniczyły swoją działalność - mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc. - Czekamy również na systemowe rozwiązania rządu, który opracowuje tzw. pakiet osłonowy dla firm w związku z koronawirusem. Jego wprowadzenie ma pomóc biznesowi przetrwać obecną, trudną sytuację w Polsce. Gdy tylko przepisy wejdą w życie, wprowadzimy je do naszego pakietu i rozszerzymy pomoc dla przedsiębiorców – podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.
By skorzystać z ulg, które przedsiębiorcom proponuje miasto należy złożyć odpowiednie wnioski. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie kieleckiego ratusza.