Wideo i galeria zdjęć

Mubi Dub It 2024 w Targach Kielce. Cudne auta, motoryzacyjne klasyki i pokazdy driftu

2024-06-23 2:53

W sobotę 22 czerwca w Targach Kielce rozpoczął się dwudniowy Mubi Dub It Tuning Festival. W halach przy ulicy Zakładowej można oglądać piękne auta, na zewnątrz odbywają się pokazy driftu. Nie brak też innych atrakcji.

Mubi Dub It Tuning Festival to wielka gratka dla miłośników motoryzacji, choć nie tylko. Kielecka impreza zawsze gromadzi tysiące osób. Tegoroczna edycja rozpoczęła się w sobotę 22 czerwca, zakończy następnego dnia. Hale targowe tętnią życiem, podobnie jak tor wyścigowy, który znajduje się na zewnątrz.

Nowoczesne auta i klasyki w Targach Kielce

We wszystkich obiektach przy Zakładowej 1 pojawiło się ponad pół tysiąca samochodów o łącznej wartości kilkudziesięciu milionów złotych. Nie brakuje najlepszych projektów tuningowych, klasyków, aut terenowych, supercarów, strefy „Maluchów” Fiatów 126p, zawodów car audio, strefy autodetailingu oraz Drift Taxi. Cieszą oko, dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno nowoczesne, sportowe auta jak i klasyki, których widok wzrusza niejednego miłośnika dawnej motoryzacji.

Fani mocniejszych wrażeń mogą oglądać na zewnątrz pokazy driftu - rajdów samochodowych na wyznaczonym torze. W sobotę śledziły je tłumy widzów.

Znane osoby na Mubi Dub It Festival

Ambasadorami tegorocznej edycji Mubi Dub It są: Grzegorz Duda, Patryk Mikiciuk i Robert Michalski, prowadzący programy motoryzacyjne w stacji TVN Turbo, która jest patronem telewizyjnym wydarzenia. Pierwszy z nich przyjechał do Kielc z dwoma autorskimi projektami, w tym jednym, który widzowie śledzić mogli w programie „Duda kontra Szafrański”. Ciekawe egzemplarze pokazują też Mikiciuk, prowadzący „Automaniaka” i Michalski, twórca marki Stradale Classics, znany z programu „Zawodowi handlarze”.

Do Kielc zawitali także związani ze stacją TVN Turbo Krystian Plato, który będzie prowadzącym giełdę klasyków oraz Adam Kornacki ambasador firmy Rotinger polskiego producenta tarcz oraz bębnów hamulcowych tuningowych i sportowych, która także będzie obecna na festiwalu. Z własnym projektem przyjedzie też popularny youtuber Karol Jagoda z kanału Jagodowy TV. Auta offroadowe pokażą natomiast twórcy kanału Terenwizja: Adam Kwiatek, Paweł Gołąb i Patryk Piątek.

Bilety w niedzielę 23 czerwca dostępne są na miejscu w dniach wydarzenia. Potrwa ono od godziny 10 do 17. Dzieci do lat 14 mają bezpłatny wstęp. Cennik na stronie internetowej www.targikielce.pl.

Zobaczcie poniżej wideo z pokazu driftu w trakcie Mubi Dub It Tuning Festival w Targach Kielce.

QUIZ. Tablice rejestracyjne w Świętokrzyskiem. Sprawdź, czy znasz wszystkie

Pytanie 1 z 10
Z którego powiatu jest rejestracja TSZ?