Kielce. Mniej kursów autobusów miejskich w czasie wakacji. Co się zmieniło?

i

Autor: Piotr Stańczak

Wakacje 2024

Kielce. Mniej kursów autobusów miejskich w czasie wakacji. Co się zmieniło?

2024-06-25 8:11

- W czasie wakacji autobusy komunikacji miejskiej w Kielcach na 13 liniach będą kursowały z mniejszą częstotliwością. - Co roku w tym czasie liczba pasażerów spada nam o około 25 procent – powiedziała dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach Barbara Damian.

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami pierwsze zmiany w rozkładach jazdy wprowadzone zostaną już od najbliższej soboty. Z mniejszą częstotliwością kursować będą autobusy linii na liniach: 4, 5, 21, 30, 36, 102 i 107. Od soboty 29 czerwca to samo obowiązywać będzie na liniach: 8, 13, 34, 35, 46 i 114.

Damian zaznaczyła, że powodem tych ograniczeń jest malejąca w okresie wakacyjnym liczba pasażerów. Dodała, że dotyczą one głównie linii, z których korzystają głównie uczniowie i studenci.

- W wakacje w każdym mieście to zapotrzebowanie na przewozy maleje. Uczniowie nie chodzą do szkół, studenci na uczelnie, a osoby korzystające z komunikacji miejskiej są na urlopach. Co roku w tym czasie liczba pasażerów spada nam o około 25 procent – powiedziała dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Dodała, że na okres wakacji zawieszone zostanie kursowanie autobusów na linii 104, a w wakacyjne weekendy wydłużone zostaną kursy tzw. linii „cmentarnych”, czyli F i Z. Autobusy na tych liniach będą dojeżdżały do zalewu w Cedzynie.

Wakacyjny rozkład jazdy będą obowiązywał do 31 sierpnia.

Czytaj również:

Świętokrzyskie. Zlot Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland Kielce 2024

QUIZ. Czy znasz kielecki Czarnów? Co wiesz o tym osiedlu? Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 10
Do jakiej gromady na przełomie lat 50. i 60. należała wieś Czarnów, której tereny dziś znajdują się w granicach osiedla?