W czwartek (tj. 3.08.) do jędrzejowskiej komendy zgłosiła się 22-letnia mieszkanka miasta.Okazało się, że młoda kobieta została oszukana. Z przekazanych informacji wynikało, że na jednym z internetowych portali znalazła atrakcyjną ofertę udzielenia pożyczki.
Kobieta postanowiła skorzystać z oferty i nawiązać w tej sprawie kontakt. Okazało się, że był jeden warunek do spełnienia. 22-latka musiała dokonać przedpłaty warunkowej, na poczet zabezpieczenia pożyczki. Pewna warunków zawarcia umowy, przelała 7 000 złotych na wskazany rachunek bankowy. Niestety krótko później kontakt z oferentem się urwał.
To nie koniec internetowych oszustw. W minioną środę (tj. 2.08.) do sędziszowskiego komisariatu zgłosiła się 40-latka z terenu gminy Sędziszów. Kobieta poinformowała, że została oszukana podczas sprzedaży dziecięcego rowerka za pośrednictwem internetowej platformy ogłoszeniowej.
Po zamieszczeniu oferty bardzo szybko skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Pod pretekstem sfinalizowania transakcji 40-latka otrzymała link. Po jego kliknięciu kobieta zalogowała się na stronę, która wyglądała jak witryna banku. Niczego nie podejrzewając, wpisała dane potrzebne do logowania. W wyniku tego działania mieszkanka gminy Sędziszów straciła 3 000 złotych.
Warto o tym pamiętać!
Sprzedając, czy zawierając umowy w Internecie również możesz zostać oszukany. Nie klikaj w linki przesłane w wiadomościach kierujące do płatności. Czytaj uważnie SMS-y autoryzacyjne. Nie ulegaj na prośby o zalogowanie się do konta bankowego, podania hasła jednorazowego lub jakiegokolwiek identyfikatora, loginu do banku. Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie ze swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty płatniczej.
info: Komenda Wojewódzkiej Policji w Kielcach