Galeria zdjęć

Piękny zalew Andrzejówka pod Kielcami zaprasza letników. Tu można aktywnie wypocząć i spotkać... elfy

2024-07-01 6:16

To miejsce cieszy się dużą popularnością wśród świętokrzyskich letników. Zalew Andrzejówka w podkieleckiej gminie Chmielnik oferuje różne atrakcje. Sprawdziliśmy, co czeka na wypoczywających w czasie wakacji.

W sobotę 22 czerwca nad zalewem Andrzejówka w gminie Chmielnik odbyła się Noc Świętojańska - Święto Ognia i Wody. Był to początek wakacyjnych atrakcji na tym terenie i akcji "Lato na Maxxa".

Atrakcja nad zalewem Andrzejówka

Zbiornik Andrzejówka to popularne miejsce do aktywnego wypoczynku. Obiekt, w porównaniu z innymi podobnymi w Świętokrzyskiem, jest stosunkowo "młody". Powstał w 2020 roku, kosztował niespełna pięć milionów złotych (dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 2,2 mln. zł).

Jakie atrakcje czekają na letników? Oprócz kąpieli w zalewie (od 1 lipca pojawią się tam ratownicy wodni) można też skorzystać z siłowni plenerowej, na najmłodszych czeka plac zabaw. Działa gastronomia, można skorzystać między innymi z food trucków. Dużym zainteresowaniem cieszy się ścieżka edukacyjna, na której można  spotkać elfy, duchy leśne, ale przede wszystkim poznać różne przyrodnicze ciekawostki.

W Andrzejówce dostępne są strefy, gdzie można rozpalić ognisko czy przygotować grilla. Nad zalewem są tereny do biegania, jazdy rowerem czy spacerów nordic walking. Jak informuje nas Chmielnickie Centrum Kultury, każdy z wypoczywających znajdzie tutaj coś dla siebie.

Zalew Andrzejówka ma też dogodne położenie, znajduje się przy trasie krajowej numer 73 Kielce - Tarnów (między Morawicą a Buskiem-Zdrój). Jak tam dojechać? Sprawdźcie na mapie poniżej.

Czytaj również:

Świętokrzyskie. Zlot Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland Kielce 2024

QUIZ. Z czego słyną miasta i gminy w Świętokrzyskiem? Wskazujemy atrakcje i ciekawostki, ty podajesz miejsce!

Pytanie 1 z 10
Żeliwny grzejnik jest symbolem...
Listen on Spreaker.