Galeria zdjęć

Piękny zalew z widokiem na Łysicę! W Wilkowie koło Bodzentyna można aktywnie wypocząć

2024-06-27 21:22

Wilków to malownicza miejscowość w gminie Bodzentyn, położona w sercu Gór Świętokrzyskich. Można tu odpocząć na łonie natury i skorzystać z różnych atrakcji, które oferuje sama przyroda.

Spis treści

  1. Sezon w Wilkowie startuje 22 czerwca
  2. Widok na Łysicę i brak tłumów
  3. Dużo atrakcji wokół zalewu w Wilkowie

Wilków znajduje się około pięć kilometrów od Świętej Katarzyny, znanej, turystycznej miejscowości położonej w Górach Świętokrzyskich. Kto chce skorzystać z innych atrakcji niż wspinaczka na szczyt Łysicy, może udać się na wypoczynek właśnie do Wilkowa.

Sezon w Wilkowie startuje 22 czerwca

Wizytówką okolicy jest właśnie zalew w Wilkowie. Jak poinformowano nas w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Bodzentynie, tegoroczny sezon rozpocznie się 22 czerwca, w pierwszą sobotę wakacji. Na razie nie ma jeszcze zapewnionej obsady ratowniczej nad zalewem. Działać będzie natomiast wypożyczalnia sprzętu wodnego, jest gastronomia, najmłodsi mogą skorzystać z placu zabaw. To dobre miejsce dla miłośników rowerowych wypraw, biegaczy lub uprawiających nordic walking.

Widok na Łysicę i brak tłumów

- Nasz zbiornik wodny postrzegany jest wśród odwiedzających go gości jako bezpieczny, czysty, przyjazny dzieciom, seniorom oraz zwierzętom, z którymi goście licznie przybywają na spacery wokół zalewu. To doskonałe miejsce dla wędkarzy, rowerzystów, biegaczy oraz miłośników plażowania i pływania. To co wyróżnia zalew w Wilkowie to przepiękny widok na Łysicę, spokój, cisza i brak tłumów - dodaje Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn. 

Dużo atrakcji wokół zalewu w Wilkowie

Zalew w Wilkowie znajduje się nieopodal innych atrakcji turystycznych. Wspominaliśmy Świętą Katarzynę, Łysicę, trzeba też wspomnieć o Świętym Krzyżu, Parku Rozrywki i Miniatur SABAT Krajno, Szklanym Domu w Ciekotach, pięknych terenach w Ameliówce czy jeszcze innych atrakcjach.

Jak dojechać do Wilkowa? Zobaczcie na mapie poniżej.

Czytaj również:

Świętokrzyskie. Kolor Fest i Dzień Kolorów Holi w Skarżysku-Kamiennej

QUIZ. Góry Świętokrzyskie - miejsca, ludzie i legendy. Czy znasz je dobrze?

Pytanie 1 z 10
Czy węgierski królewicz, Święty Emeryk, przebywający przed wiekami w Górach Świętokrzyskich, poznał osobiście polskiego króla Bolesława Krzywoustego?
Listen on Spreaker.