Wideo i galeria zdjęć

Polska grała z Holandią na Euro 2024! Świętokrzyskie kibicowało biało-czerwonym

2024-06-16 17:12

W niedzielę 16 czerwca Polska zmierzyła się z Holandią w pierwszym meczu piłkarskich Mistrzostw Europy w Niemczech. Całe województwo świętokrzyskie trzymało kciuki za naszą reprezentację. Niestety, biało-czerwoni ulegli faworyzowanemu przeciwnikowi 1:2...

Piłkarskie Mistrzostwa Europy rozpoczęły się w piątek 14 czerwca, w inauguracyjnym meczu gospodarze turnieju, Niemcy rozgromili Szkocję 5:1. W niedzielę rozpoczęła się rywalizacja w grupie D. W Hamburgu Polska zmierzyła się z Holandią. W innym pojedynku naszej grupy Francja zagra z Austrią (o godzinie 18).

Kibice z Polski będą wspierali drużynę na stadionie w Hamburgu, ale miliony zasiadały przed telewizorami. W całym kraju działały też licencjonowane strefy kibica, gdzie można było obejrzeć niedzielne spotkanie oraz kolejne potyczki Polaków i innych uczestników.

Listę licencjonowanych stref kibica w województwie świętokrzyskim znajdziecie tutaj:

Jak kibicowali mieszańcy regionu w czasie meczu Polski z Holandią, zdjęcia, filmy i ciekawostki - o tym będziemy informowali na bieżąco w naszej relacji.

Do boju Polsko!

Zobacz poniżej jak Mazurka Dąbrowskiego śpiewali przed meczem fani biało-czerwonych w strefie kibica w Kombinacie Formy w Skarżysku-Kamiennej.

W 16 minucie Polska objęła prowadzenie, bramkę zdobył Adam Buksa, który popisał się celnym strzałem głową! Zobaczcie, jak cieszyli się kibice w Kombinacie Formy w Skarżysku!

Euro 2024. Strefa kibica w Kombinacie Formy w Skarżysku (2)

Autor: Piotr Stańczak

Polska - Holandia 1:2. Teraz czas na Austrię

Niestety, smutek wśród polskich kibiców zapanował w 29 minucie, kiedy Holandia wyrównała. Bramkę strzelił Cody Gakpo. Pierwsza połowa spotkania przyniosła dużo emocji, zakończyła się remisem 1:1.

Po przerwie mecz cały czas trzymał w napięciu. Optyczną przewagę posiadali Holendrzy, choć nasza drużyna też kilka razy postraszyła "Pomarańczowych". Niestety, Polakom nie udało się uratować choćby jednego punktu. Wszystko rozstrzygnęło się w 83 minucie, kiedy do naszej bramki trafił Wout Weghorst... Nasi piłkarze w końcówce próbowali jeszcze doprowadzić do remisu, ale bezskutecznie.

W pierwszym pojedynku mistrzostw Polska przegrała z Holandią 1:2 (1:1). Swojej szansy nasi kadrowicze muszą szukać w kolejnym spotkaniu. W piątek 21 czerwca zmierzą się z Austrią w Berlinie, początek meczu o godzinie 18.00.

Strefa kibica w Kombinacie Formy w Skarżysku. 16 czerwca 2024

Autor: Piotr Stańczak Młodzież kibicowała w Kombinacie Formy w Skarżysku-Kamiennej.