Samochód, zima, ferie

i

Autor: Pixabay

Ponad 450 kolizji i 21 wypadków. Świętokrzyska policja podsumowała ferie

2022-02-02 11:45

Ponad 450 kolizji i 21 wypadków drogowych, w których rannych zostały 24 osoby, a 3 poniosły śmierć. Pod znakiem takich liczb minęły ferie zimowe w województwie świętokrzyskim. Policjanci podsumowali ferie na drogach w naszym regionie.

W województwie świętokrzyskim już po feriach, które okazuje się, że nie były do końca bezpiecznie. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zrobili podsumowanie.

- W tym okresie na terenie województwa doszło do ponad 450 kolizji, 21 wypadków, w których śmierć poniosły 3 osoby, natomiast 24 zostały ranne. Stróże prawa wyeliminowali z ruchu 98 nietrzeźwych kierujących, a prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym straciło 33 kierowców - mówi młodszy aspirant Maciej Ślusarczyk z KWP w Kielcach.

Ponad 360 kontroli autokarów

Podczas służby mundurowi zwracali szczególną uwagę na m.in. na autokary przewożące dzieci i młodzież. Głównym zadaniem policjantów była kontrola stanu trzeźwości, stanu technicznego pojazdów, dokumentów uprawniających do przewozu osób oraz obowiązkowego wyposażenia samochodów. Kontrole przeprowadzane były zarówno na drogach, jak i w specjalnych punktach.

Bezpieczny wyjazd na ferie. Policyjna kontrola autokarów
Sonda
Pojechałbyś/ałabyś na ferie zimowe kamperem?