covid

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Projekt "Stop wirusowi" potrwa dłużej

2022-01-04 22:16

W związku z utrzymującą się trudną sytuacją w placówkach medycznych, związaną ze zwiększoną liczbą pacjentów chorych na COVID, Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował o zwiększeniu kwoty dofinansowania projektu "Stop wirusowi"– o blisko 3,3 mln zł i postanowił przedłużyć go do końca czerwca 2022 roku.

Początkowo projekt miał trwać tylko do końca 2020 roku, a jego dofinansowanie w grudniu ubiegłego roku wyniosło 34,5 mln zł.

Jednak w trakcie realizacji okazało się, że sytuacja epidemiczna niestety nie poprawia się tak szybko, jakbyśmy sobie tego wszyscy życzyli. Musieliśmy dopasowywać projekt do bieżących potrzeb, a to oznaczało, między innymi,  przedłużenie okresu realizacji i podniesienie kwoty - tłumaczy Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Dzięki projektowi „Stop wirusowi!” zapewniono maksymalnie bezpieczne warunki pracy osobom będącym na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem - lekarzom, pielęgniarkom, czy pracownikom pogotowia ratunkowego.

Zakupione zostały znaczne ilości środków ochrony osobistej, jak jednorazowe maseczki, rękawiczki czy kombinezony, a także preparaty i sprzętu do dezynfekcji. Zwiększyła się także liczba testów wykrywających koronawirusa, wykonywanych w regionie świętokrzyskim oraz liczba testów na obecność przeciwciał wirusa. Kwota, jaką z projektu otrzymało Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne pozwoliła na zakup dodatkowego sprzętu i materiałów medycznych do wykonywania testów, a także zatrudnienie dodatkowego personelu w laboratorium - mówi Renata Janik.

"Stop wirusowi" to projekt własny województwa świętokrzyskiego, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPOWŚ 2014-2020.

Jak COVID wpływa na problemy żołądkowo-jelitowe u dzieci?

Czy twoja rodzina zdrowo się odżywia?

Pytanie 1 z 7
Czy w waszym domu dzieci jedzą to samo co rodzice?