Restauracja w okrąglaku w Kielcach powróci! Otwarcie już za kilka tygodni

i

Autor: Piotr Stańczak W słynnym, kieleckim "okrąglaku" znów będzie działała restauracja.

Kulinaria

Restauracja w "okrąglaku" w Kielcach powróci! Otwarcie już za kilka tygodni

2024-04-24 16:05

W słynnym kieleckim "okrąglaku", budynku, który jest częścią Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, znów będzie działała restauracja! Nowy najemca szykuje się do otwarcia lokalu.

Któż z kielczan oraz odwiedzających to miasto nie zna popularnego "okrąglaka" przy Alei IX Wieków 3? Jeśli nawet nie kosztował dań, które były tam serwowane, to na pewno zna charakterystyczny obiekt. Pewnie tylko garstka osób o nim nie słyszała.

Kielecki "Okrąglak" pusty przez wiele miesięcy

Od wielu już miesięcy budynek B stanowiący część Urzędu Wojewódzkiego stał jednak pusty, właściciel restauracji, która wcześniej tu istniała, zakończył działalność w tym miejscu w ubiegłym roku, jego umowa najmu wygasła. Do zagospodarowania pozostała powierzchnia licząca około 300 metrów kwadratowych (tyle liczy tak zwana sala konsumpcyjna), ale długo nie było na to chętnych.

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w drodze konkursu szukał nowego najemcy, który zagospodarowałby "okrąglaka" i stworzył tam nową restaurację. Udało się to po wielu miesiącach.

Nowy najemca "okrąglaka"

- Nowym najemcą będzie firma z Kielc, która wygrała konkurs i podpisała umowę z urzędem. Obecnie prowadzi ona ostatnie prace adaptacyjne i przygotowuje restaurację do otwarcia. Kiedy to nastąpi? W najbliższych tygodniach - zdradziła w rozmowie z serwisem kielce.eska.pl Angelina Kosiek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Urząd na swojej stronie w Biuletynie Informacji Publicznej poinformował, że konkurs na najem lokalu w celu prowadzenia działalności gastronomicznej w budynku B wygrało Przedsiębiorstwo Gastronomiczne Połaniecki z Kielc.

Zobacz poniżej listę najlepiej ocenianych pizzerii w Kielcach.