Drogi krajowe w świętokrzyskiem

i

Autor: GDDKiA w Kielcach

Rok 2022 na drogach krajowych województwa świętokrzyskiego. Plany drogowców

2022-01-12 18:07

Zakończenie pierwszego etapu budowy obwodnicy Morawicy w ciągu DK73 oraz podpisanie umowy na zaprojektowanie i wybudowanie kolejnego odcinka tej trasy biegnącego po nowym śladzie do Woli Morawickiej. Kontynuowana będzie budowa obwodnic Wąchocka i Ostrowca Świętokrzyskiego oraz obwodnicy Opatowa - to tylko niektóre z planów drogowych na ten rok.

Planujemy również podpisanie umowy na zaprojektowanie i wybudowanie odcinka S74 od Mniowa do Kielc oraz ogłoszenie przetargu na realizację przejścia S74 przez Kielce - mówi Małgorzata Pawelec - Buras z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

Kontynuowana będzie budowa ciągu pieszo-rowerowego Nagłowice – Prząsław i chodnika w Wyszmontowie.

Planujemy ogłoszenie przetargów na budowę kolejnych ciągów pieszych na odcinkach DK74 Tomaszów – Marcinkowice i DK9 Opatów – Okalina, a także na doświetlenie przejść dla pieszych - dodaje Małgorzata Pawelec - Buras.

Kontynuowane będą prace przygotowawcze dla obwodnic Chmielnika, Osieka i Starachowic oraz dla planowanych do rozbudowy odcinków DK79 Ożarów – Sobótka, Skrzypaczowice – Osiek, Osiek – Połaniec i Połaniec – Słupia.

W 2022 planujemy ogłoszenie przetargu na dokumentację projektową dla kolejnego odcinka DK79 od Słupi do Nowego Korczyna.Wszczęte zostaną także postępowania przetargowe na prace przygotowawcze dla inwestycji na odcinkach DK78 Goleniowy – Nagłowice, Nagłowice – Prząsław, Jędrzejów – Kije i DK79 Sośniczany – Koprzywnica - informuje Małgorzata Pawelec - Buras z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach. 

Sonda
Czy nowy most w Porcie Czerniakowskim jest potrzebny?
Ulice w Warszawie jak szwajcarski ser! Drogowcy walczą po zimie