Warszawa widziana ze Świętego Krzyża

i

Autor: Paweł Kłak/Dalekie Widoki Paweł Kłak wykonał to zdjęcie 22 maja o godzinie 3.20 z gołoborza na Świętym Krzyżu.

Ciekawostka!

Stotografował Warszawę ze Świętego Krzyża! Niezwykłe zdjęcie Pawła Kłaka

2023-05-24 11:09

Pochodzący ze Skorzeszyc koło Kielc fotograf Paweł Kłak uchwycił w kadrze warszawskie wieżowce. Dokonał tego ze Świętego Krzyża!

Paweł Kłak z zawodu jest informatykiem, pracuje dla firmy z branży telekomunikacyjnej. Zdjęcie Warszawy, jakie zamieścił na stronie internetowej Dalekie Widoki, wykonał w poniedziałek 22 maja z gołoborza na Świętym Krzyżu - tuż przed wschodem słońca, o godzinie 3.20!

Najdalszy widok na Warszawę

Zdjęcie przedstawia: wieżowiec Varso Tower (oddalony od Świętego Krzyża o 152,1 kilometra), RTCN (Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze) Warszawa – Raszyn (135,2 km) oraz komin w podradomskiej Wierzbicy (42,7 km).

- Obserwacja Varso Tower z gołoborza na Łysej Górze to najdalszy widok na polską stolicę, jaki udało się sfotografować. Varso Tower mierzący 310 m jest najwyższym budynkiem w Polsce i w Unii Europejskiej. Od początku jego budowy trwały dywagacje co z niego można zobaczyć oraz skąd można go dostrzec - opisuje Paweł Kłak

Warszawa widziana ze Świętego Krzyża (2)

i

Autor: Paweł Kłak/Dalekie Widoki Paweł Kłak wykonał to zdjęcie 22 maja o godzinie 3.20 z gołoborza na Świętym Krzyżu.

Zdobył Koronę Gór Świętokrzyskich

Skąd u naszego rozmówcy pasja do fotograficznych, dalekich obserwacji?

- Razem z żoną Martą oraz córeczkami Alicją i Asią lubimy podróże małe i duże. Zdobywając razem kolejne szczyty do odznaki Korona Gór Świętokrzyskich zainteresowałem się tym, co z tych miejsc widać. Tak zrobiłem pierwsze zdjęcie Tatr z Gór Świętokrzyskich. Potem znalazłem podobne fotografie w internecie. Po jakimś czasie ze zwykłego hobby zrodziła się pasja. Zacząłem szukać nowych miejsc i rekordów oraz zdobywać wiedzę. To pasja czasochłonna i wymagającą cierpliwości. Zacząłem podróżować po Polsce by "łowić" dalekie widoki. Skupiłem się na ekstremalnych obserwacjach czyli z dystansu ponad 200 kilometrów, często wykonanych po raz pierwszy z danego miejsca i rekordowych dla danego obszaru - wspominał Paweł Kłak podczas naszej kwietniowej rozmowy.

Do tej pory zrobił zdjęcia Tatr z sześciu województw a obserwacje tych gór z ponad 200 km wykonał z kilkunastu miejsc - m.in. z okolic Bełchatowa, ze Świętego Krzyża, Sandomierza, Góry Chełmo, Gór Świętokrzyskich oraz z Wyżyny Lubelskiej.

Więcej o jego fotograficznych rekordach możecie przeczytać tutaj: Tatry, Beskidy, Tarnobrzeg widziane z Kielc i Świętokrzyskiego. Niezwykłe efekty dalekich obserwacji!

Świętokrzyskie. Międzynarodowe Targi PLASTPOL 2023 w Targach Kielce