Szkoła

i

Autor: Alexandra_Koch/Pixabay/cc0

Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 w szkołach. Znamy plan rządu. Minister zdrowia podał konkretną datę!

2021-08-19 7:18

Szczepienia dzieci w szkołach już pewne. Rząd już wcześniej informował, że uczniowie od 12. do 18. roku życia będą mogli przyjąć preparat w placówkach edukacyjnych. Teraz padły konkrety w tym temacie. Minister zdrowia zdradził datę, kiedy szczepienia w szkołach dzieci się rozpoczną. Więcej przeczytacie w naszym materiale.

Powrót do szkół: szczepienia dzieci przeciwko COVID-19

To już pewne! Od września powrót dzieci do szkół odbędzie się w wymiarze stacjonarnym. Jak podkreślił minister zdrowia, "musiałoby się wydarzyć coś nieprzewidzianego", by uczniowie naukę rozpoczęli w innej formie.

Nie wiadomo jednak, czy powrót dzieci do szkół oznacza, że cały rok szkolny 2021/2022 będzie odbywać się stacjonarnie. Przedstawiciele rządu wielokrotnie mówili już, że zagraża nam czwarta fala pandemii koronawirusa. Jeśli zakażenia zaczną rosnąć, znów powrócą obostrzenia. Te mogą wiązać się z właśnie z ponownym wprowadzeniem nauki hybrydowej lub zdalnej.

To już koniec. Tesco zamyka ostatni sklep w Szczecinie

Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 w szkołach. Od kiedy? Minister zdrowia podał datę

Wraz z powrotem uczniów do szkół wiąże się temat szczepień dzieci przeciwko COVID-19. Te mają być prowadzone również w placówkach oświatowych. Kiedy rozpoczną się szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 w szkołach> Jak będą wyglądać? Więcej na ten temat powiedział ostatnio Adam Niedzielski.

Najpierw będzie przeprowadzona akcja edukacyjna, potem skierujemy do szkół punkty mobilne. Szczepienia będą, oczywiście, dobrowolne. Musi być na nie zgoda dyrektora szkoły, który będzie opierał się na opiniach i wskazaniach zebranych od rodziców. Mam nadzieję, że ta akcja szczepień odbędzie się w trzecim tygodniu września - powiedział minister zdrowia.

Sonda
Czy dzieci powinny we wrześniu wrócić do szkół?