Na wystawie pokazana zostanie instalacja „wrzeciono czasu” Krzysztofa Wrony, rzeźby i rysunki Ewy Dąbrowskiej, smolne obiekty i instalacje Mateusza Gromadzkiego i Mateusza Romaszkana połączone z projekcjami video, rzeźby plecione Jana Sajdaka, poezja Darii Kozłowskiej-Wrony, poezja i rysunki Elizy Paś oraz materiały wideo Piotra Pardeli.
Prace artystów inspirowane są naturą.
- Myślą przewodnią jest sztuka bliska naturze, poszukiwanie świętości natury poprzez sztukę. Leśniczówka znajduje się bardzo blisko granicy Świętokrzyskiego Parku Narodowego i wiele z tego co robimy wynika z chodzenia po lasach, obserwowania wody, rosnących roślin, zachowań zwierząt. To, co robimy staramy się robić z jak najmniej przetworzonych materiałów, z naturalnych materiałów - opowiada Jan Sajdak kurator wystawy.
- Na wystawie będzie można zobaczyć rzeźby i z wierzbowych i z leszczynowych gałęzi, multimedialną instalację, która łączy zarówno projekcję wideo, jak i kamienie z rzeki Czarna Woda i pieczołowicie opalane rzeźby, formowane przez ogień. Można też zobaczyć rzeźbę, która jest z recyklingowej starej gąbki, powypruwanej z materacy, a której nieodłączną częścią jest muzyka, bo warto podkreślić, że Leśniczówka jest matecznikiem muzyki improwizowanej - dodaje Jan Sajdak.
Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek 7 sierpnia o godz. 18 przed budynkiem BWA w Kielcach.
Wystawie towarzyszyć będą koncerty, warsztaty wokalne i wspólne wyplatanie z wierzby. Szczegóły na stronie internetowej BWA w Kielcach.