Kryminalne

Uczniowie ze Skarżyska-Kamiennej zatrzymali pijanego kierowcę! Podziękował im komendant policji. Galeria zdjęć

2024-01-19 15:55

Dwóch uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej zatrzymało pijanego sprawcę kolizji drogowej. 34-latek prowadził auto mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło we wtorek na ulicy Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej. W zaparkowane audi uderzyło cofające bmw. Zachowanie kierowcy tego drugiego samochodu wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Młodzi z "elektryka" w Skarżysku zatrzymali pijanego

- Świadkami całej sytuacji byli dwaj uczniowie popularnego "elektryka", którzy zabrali mu kluczki od auta i powiadomili policjantów. Potem udaremnili sprawcy ucieczkę z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zbadali 34-latka alkomatem. Miał w organizmie 2,7 promila. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania, bo stracił je za jazdę po pijanemu – powiedział podkomisarz Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Komendant policji podziękował za postawę

Szef skarżyskich policjantów inspektor Tomasz Jarosz podziękował w piątek uczniom technikum za właściwe zachowanie i pogratulował godnej naśladowania postawy. Komendant podkreślił, że dzięki zdecydowaniu i odwadze nastolatków być może nie doszło do większego nieszczęścia na drodze. Zaprosił też uczniów do wstąpienia w szeregi policji, oczywiście po zakończeniu edukacji w szkole średniej.

Świętokrzyskie. Artur Szpilka, bokser i zawodnik MMA gościł w Skarżysku-Kamiennej