Pierwsza z nich dotyczy patronatu naukowego, jakim uczelnia objęła kielecką szkołę. Celem jest zachęcenie młodzieży do pozostania po maturach w mieście, gdzie mogą kontynuować edukację, na przykład na wspomnianej Politechnice.
Druga umowa zakłada utworzenie klas patronackich w zakresie kształcenia w obszarze teleinformatyki prowadzonego w porozumieniu z Akademią CISCO, co da uczniom możliwość uzyskania certyfikatu ukończenia wybranych kursów CISCO.
– Współpraca z uczelnią jest adresowania głównie do uczniów klas z rozszerzonym programem nauczania informatyki, fizyki, matematyki i geografii. Młodzież będzie uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach na terenie uczelni i będzie korzystać z jej bogatych zasobów. Politechnika będzie miała natomiast szansę pokazać swoje możliwości edukacyjne dla ewentualnie przyszłych studentów – wyjaśnia dyrektor szkoły, Katarzyna Cedro.
Ważnym aspektem współpracy będzie wspomniana możliwość realizacji kursów CISCO. – To lider w branży IT. Mówimy o potentacie softwareowym, czy sprzętowym – mówi Artur Maciąg, Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki Politechniki Świętokrzyskiej.