Podpisanie umów Urząd Marszałkowski w Kielcach

i

Autor: Urząd Marszałkowski w Kielcach

W świętokrzyskiem będzie więcej żłobków oraz świetlic środowiskowych dla dzieci

2020-05-20 12:25

Rodzice będą mogli wrócić do pracy. Władze województwa podpisały umowy na dofinansowanie kolejnych żłobków i świetlic środowiskowych w regionie. Łączna wartość 18 projektów Regionalnego Programu Operacyjnego, to prawie 22 mln zł. Z unijnych projektów skorzysta w sumie blisko 1600 mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Nowe żłobki powstaną w Klimontowie, Mniowie, Kobylanach, Kostomłotach Drugich oraz w Kazimierzy Wielkiej. Natomiast swoją ofertę rozszerzą żłobki działające w Kielcach, Jędrzejowie, Starachowicach oraz w Piekoszowie. W sumie w naszym regionie przybędzie 207 miejsc opieki żłobkowej. 

- Dzięki tym miejscom rodzice, szczególnie mamy będą mogły wrócić do pracy, będą mogły dalej rozwijać się zawodowo, a dzieci od najmłodszych lat opiekę i edukację. Pandemia koronawirusa spowodowała, że dziś wiele osób straciło pracę więc  zależy nam na projektach, dzięki którym możemy odciążać mieszkańców województwa - mówi Renata Janik wicemarszałek

Kolejne nowe projekty RPO, zaowocują utworzeniem sześciu świetlic środowiskowych dla dzieci i młodzieży. W placówkach dostępnych będzie 119 miejsc dla młodych podopiecznych. Nowe świetlice zostaną uruchomione w miejscowościach: Kurozwęki, Złotniki w gminie Małogoszcz, a także Snochowice, Lasocin, Czałczyn w gminie Łopuszno oraz w Kielcach. Świetlice działają w godzinach popołudniowych, w dni robocze. Z tego typu projektów skorzysta łącznie 125 dzieci.

- Świetlice to wspaniałe miejsca, w których dzieci mają zapewnioną opiekę, mogą odrabiać lekcje i rozwijać swoje zainteresowania. Korzystać mogą też rodzice. Dla nich zaplanowano porady psychologiczne, by mogli dowiedzieć się, jak radzić sobie z problemami .

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
COŚ DOBREGO #21