Wybieramy najpopularniejsze kąpieliska i zalewy w Świętokrzyskiem. Zagłosuj w sondzie!

i

Autor: WOPR Kielce

Polecamy!

Wybieramy najpopularniejsze kąpieliska i zalewy w Świętokrzyskiem. Zagłosuj w naszej sondzie!

2024-07-19 8:47

Trwają wakacje, chętnie szukamy ochłody nad wodą. W województwie świętokrzyskim nie brakuje miejsc, które są ku temu odpowiednie i gdzie można wypocząć ciesząc się beztroską. Zagłosuj w naszej sondzie i wybierz najpopularniejszy zalew - kąpielisko w regionie! Kto prowadzi w klasyfikacji? Zobacz poniżej!

Zalewy w Świętokrzyskiem

Praktycznie w każdym świętokrzyskim powiecie są zalewy (kąpieliska), które przyciągają letników w czasie wakacji. Można kąpać się w wodzie, ale także korzystać z innych atrakcji, placów zabaw, wypożyczalni sprzętu wodnego, dmuchańców czy też wypoczywać na łonie natury, w okolicach lasów i podziwiać piękne, świętokrzyskie krajobrazy. Miejsca te odwiedzają zarówno mieszkańcy jak również turyści z innych części kraju, przyjeżdżają też goście z zagranicy.

Nad zalewami odbywają się co jakiś czas różne imprezy, pikniki, dni miast oraz gmin, zawody sportowe, koncerty.

Zachowajmy rozwagę nad wodą!

Warto przy tym pamiętać, że wakacje nie zwalniają z odpowiedzialności oraz ostrożności. Ryzykowne zachowania, brawura połączone np. z piciem alkoholu, mogą doprowadzić do tragedii... Trzeba więc stosować się do oznakowań i poleceń ratowników wodnych czy innych służb.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach apeluje przy tym do wypoczywających, aby rozsądnie wybierali miejsca do kąpieli, przede wszystkim te, które są odpowiednio oznakowane. Zbiorniki wodne nie spełniające wymogów z reguły są niebezpieczne.

Świętokrzyskie kąpieliska i zalewy - zagłosuj w sondzie

Z których kąpielisk i zalewów w Świętokrzyskiem korzystacie najczęściej? Wybierzcie wspólnie z nami najpopularniejsze miejsca głosując w sondzie poniżej. 

Uwaga - możecie również zgłaszać swoje kąpieliska (zalewy) z województwa świętokrzyskiego, które nie znalazły się na liście. Termin zgłoszeń upływa 31 lipca o północy. Wysyłajcie nam zdjęcia z opisami miejsc na adres email: pstanczak2@grupazpr.pl.

Sonda będzie dostępna do 31 sierpnia 2024 roku, czyli do końca wakacji.

Sonda
Które kąpielisko (zalew) w województwie świętokrzyskim oceniasz najlepiej?

QUIZ. Jak dobrze znasz Kielce i Świętokrzyskie? Przyporządkuj ulice do osiedli oraz miejscowości do powiatów

Pytanie 1 z 10
W jakiej dzielnicy Kielc znajduje się ulica Lecha?