dr Judyta Perczak w Awanturze o kasę

i

Autor: facebook: Polsat

Rozrywka

Wykładowczyni z Kielc w "Awanturze o kasę"! Pracuje w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego

2024-10-31 13:53

Doktor Judyta Perczak, wykładowczyni z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, razem z rodziną wzięła udział w znanym teleturnieju „Awantura o kasę”. Już wcześniej brała udział w podobnych zmaganiach. Jak przyznaje, tym razem emocje były inne, bo w grze liczyła się nie tylko wiedza, ale i strategia całego zespołu.

Niedawno Judyta Perczak, wykładowczyni Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, ponownie zawitała na ekrany telewizorów, tym razem uczestnicząc w popularnym teleturnieju „Awantura o kasę”. Dr Perczak, na co dzień pracująca w Instytucie Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJK, wraz z rodziną postanowiła spróbować swoich sił w tej pełnej emocji i rywalizacji grze. To nie była jej pierwsza przygoda z teleturniejami – wcześniej, z sukcesem, brała już udział w programie „Milionerzy”, gdzie wygrała 250 tysięcy złotych.

Świętokrzyskie. Aktor Rafał Zawierucha w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

– To nie był mój pierwszy raz, więc mniej więcej wiedziałam, czego się spodziewać, ale emocje są inne, bo to jest turniej drużynowy – mówi dr Perczak. – Towarzyszyła mi siostra, brat i mój syn. Każde z nas miało już doświadczenie teleturniejowe, a syn właśnie skończył 18 lat i mógł dołączyć do naszej drużyny - dodaje.

„Awantura o kasę” to jeden z najpopularniejszych teleturniejów w Polsce, który zdobył serca widzów swoim unikalnym formatem opartym na licytacji. W grze biorą udział drużyny rywalizujące o nagrody pieniężne, próbując odpowiedzieć na serię pytań o różnym stopniu trudności. Element licytacji dodaje dynamizmu i zmusza uczestników do kalkulowania ryzyka oraz przewidywania ruchów rywali. W tym programie liczy się więc nie tylko wiedza, ale i strategia, co dla dr Perczak i jej rodziny było dodatkowym wyzwaniem.

Choć dr Perczak wcześniej z powodzeniem odpowiadała na pytania w programie „Milionerzy”, doświadczenie z „Awantury o kasę” było zupełnie inne, głównie ze względu na drużynowy charakter programu i element licytacji. Jak sama podkreśla, takie wystąpienia są wyjątkowe i pozwalają jej zdobywać nowe doświadczenia, które mogą być później przydatne w pracy dydaktycznej. Dzieląc się swoimi przeżyciami z teleturniejów, stara się motywować studentów, pokazując im, że warto podejmować wyzwania i nie bać się próbować swoich sił nawet w nieznanych sytuacjach.

Obecność dr Judyty Perczak na ekranach telewizorów to nie tylko fascynujący przykład odwagi i otwartości na nowe doświadczenia, ale także dowód na to, że wykładowcy UJK chętnie angażują się w różnorodne inicjatywy, które łączą pasję z nauką i pozwalają odkrywać nowe możliwości. Dla świętokrzyskich widzów „Awantury o kasę” udział w teleturnieju tej rodziny stanowił dodatkową atrakcję i inspirację.

QUIZ. Jak dobrze znasz historię Kielc i województwa świętokrzyskiego? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Skąd, według legend, wzięła się nazwa rzeki "Silnica", która przepływa przez Kielce?
Dawno temu w telewizji. DROGOWSKAZY
Dziś telewizor znajduje się w niemal każdym domu, różnorodność programów zaskakuje, ale i wciąga - z badań wynika że statystyczny Polak spędza przed telewizorem niemal 4 godziny! Nie wszyscy pamiętają, że nie zawsze tak było. Pod wieloma względami przełomowe były lata 90 ubiegłego wieku i pierwsze lata nowego tysiąclecia. Wtedy w telewizji pojawiały się zupełnie nowe formaty, prowadzący przełamywali tabu, w studiu pojawiali się widzowie i publiczność, rodziły się też telewizyjne osobowości - niektóre są obecne na szklanym ekranie do dziś. Jakie były kulisy pracy Jacka Kawalca w "Randce w ciemno"? Jakie zadania stały przed jury "Idola"? Na czym polegał fenomen "Miodowych lat"? Czy wraz z upływem lat zmieniły się telewizyjne standardy? Sprawdził to Kamil Bałuk, który przeprowadził 10 rozmów dotyczących telewizyjnych fenomenów, ale i wielkich osobowości. Do wysłuchania rozmowy zaprasza Aleksandra Galant.
Drogowskazy