Galeria zdjęć

Gdzie wypocząć nad wodą? Zalewy w Świętokrzyskiem. Zobacz listę najpopularniejszych miejsc

2024-06-18 8:52

Odliczamy tygodnie do wakacji 2024 i zarazem sezonu urlopowego! Dla wielu mieszkańców i turystów to okazja do wypoczynku nad zalewami. Już wiosną odwiedza je coraz więcej osób, mimo, że kąpieliska jeszcze nie działają. Zobaczcie najpopularniejsze zbiorniki w województwie świętokrzyskim.

Praktycznie każdy powiat w województwie świętokrzyskim posiada minimum jeden zalew, który cieszy się popularnością.

Zalewy w Świętokrzyskiem. Gdzie jechać?

Obecnie trwa jeszcze odliczanie do rozpoczęcia sezonu na letnie kąpiele, niektóre ośrodki czy gminy zainaugurują go na przełomie czerwca i lipca. Nie wszystkie atrakcje są więc teraz dostępne, ale w wielu miejscach już widać większy ruch turystów czy mieszkańców, chcących odpocząć nad wodą, skorzystać z rowerowej przejażdżki czy po prostu udać się na spacer i delektować świeżym powietrzu. Sprzyjają temu długi weekend i piękna wiosenna pogoda. Możliwości w różnych zakątkach regionu jest wiele.

Wybraliśmy te zalewy, które na przełomie lat cieszą się największą popularnością, mają najbardziej dogodne położenie oraz znajdują się blisko Kielc czy innych większych miast w regionie. Coś dla siebie znajdą jednak również ci, którzy cenią sobie wypoczynek z dala od zgiełku.

Najpopularniejsze zalewy w Świętokrzyskiem - zobacz w galerii poniżej.

Świętokrzyskie. Kolor Fest i Dzień Kolorów Holi w Skarżysku-Kamiennej

QUIZ. Góry Świętokrzyskie - miejsca, ludzie i legendy. Czy znasz je dobrze?

Pytanie 1 z 10
Czy węgierski królewicz, Święty Emeryk, przebywający przed wiekami w Górach Świętokrzyskich, poznał osobiście polskiego króla Bolesława Krzywoustego?
Listen on Spreaker.