Zlot zabytkowych mercedesów w Kielcach. Będzie parada klasycznych aut i rajd turystyczny

i

Autor: Grupa Mercedes Benz

Motoryzacja

Zlot zabytkowych mercedesów w Kielcach. Będzie parada klasycznych aut i rajd turystyczny do słynnego zamku

2024-06-14 8:28

Od 13 do 16 czerwca w naszym regionie oraz jego stolicy odbędzie się XXII Zlot Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland Kielce 2024. Nie zabraknie atrakcji nie tylko dla miłośników motoryzacji.

W Kielcach odbędzie się spotkanie Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska. Klasyczne pojazdy będzie można zobaczyć też w wielu miejscach regionu.

Unikalne mercedesy w Kielcach i Świętokrzyskiem

- W dniach 13-16 czerwca do Kielc zjedzie kilkadziesiąt załóg w klasycznych samochodach spod znaku trójramiennej gwiazdy, w tym unikalne modele przedwojenne, kilka pokoleń roadsterów SL oraz eleganckie limuzyny z drugiej połowy XX wieku. Poza rajdem turystycznym po malowniczych zakątkach województwa świętokrzyskiego na uczestników czeka szczególna atrakcja – przejazd oraz próby zręcznościowe na Torze Kielce w Miedzianej Górze. Jak co roku kulminacyjnym punktem będzie otwarty dla publiczności Konkurs Elegancji przy pomniku Henryka Sienkiewicza w Kielcach, który rozpocznie się w sobotę 15 czerwca o godzinie 12:00 - informuje Grupa Mercedes Benz, oficjalny partner imprezy, na swojej stronie internetowej.

Obok zabytkowych przedwojennych automobili pojawi się między innymi całe drzewo genealogiczne Klasy S oraz roadsterów z serii SL, a także coraz bardziej pożądane limuzyny i coupé z lat 70. oraz 80.

Mercedesem na Zamek w Sobkowie

Jak podają organizatorzy, tegoroczny zlot rozpocznie się w czwartek 13 czerwca na Torze Kielce w Miedzianej Górze. O godzinie 12.00 rozpocznie się tam pokazowy przejazd klasycznych aut, będą próby sprawnościowe samochodów, zaś dla chętnych także próby sportowe. W piątek 14 czerwca odbędzie się z kolei rajd turystyczny, celem jest Zamek Rycerski w Sobkowie.

W sobotę 15.06 o godzinie dwunastej będzie pokaz wszystkich samochodów, jury nagrodzi najbardziej pomysłowe stylizacje. Auta startujące w konkursie zobaczymy obok pomnika Henryka Sienkiewicza. Będzie także uroczysty bal komandorski.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła prezydent Kielc Agata Wojda.

Świętokrzyskie. Prezentacja nowego Volvo EX90 w Galerii Korona w Kielcach

QUIZ. Tablice rejestracyjne w Świętokrzyskiem. Sprawdź, czy znasz wszystkie

Pytanie 1 z 10
Z którego powiatu jest rejestracja TSZ?