pieniądze/banknoty/złoty

i

Autor: SHUTTERSTOCK Imponująca wygrana w Sejnach. Każdy marzy o takiej kasie. Spryciarz znalazł patent? Warto to sprawdzić

ZUS przejmuje realizację programu Rodzina 500 plus. Co się zmieni?

2021-12-09 10:30

Zmiana w programie Rodzina 500 plus. Od 1 stycznia 2022 r. wnioski do tego rządowego świadczenia będzie przyjmował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. - Jesteśmy na to przygotowani - zapewnia Paweł Szkalej, rzeczniki ZUS-u w Kielcach.

- To nie pierwsza rzecz, z jaką będziemy musieli się zmierzyć jako Zakład Ubezpieczeń Społecznych - zaznacza Paweł Szkalej. - Przypominam, że wszystkie wnioski o przyznanie świadczenia 500 plus od 1 stycznia przyszłego roku będzie można przesyłać tylko drogą elektroniczną przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną i portal Empatia - dodaje.

Urzędnicy zapewniają, że każda osoba będzie mogła liczyć na pomoc przy składaniu dokumentów. - Uruchomione zostaną specjalne stanowiska, przy których pracownicy udostępnią komputer, przy którym każda zainteresowana osoba będzie mogła wysłać wniosek drogą online - mówi rzecznik ZUS-u w Kielcach.

Przejęcie realizacji programu Rodzina 500 plus przez ZUS oznacza, że gminy będą kontynuowały wypłaty świadczeń tylko do końca okresu, na który zostały przyznane, czyli do końca maja przyszłego roku.

Łowcy cieni zatrzymali mężczyzn poszukiwanych ENA. Akcja CBŚP

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Odległości między miastami. Wiesz, gdzie jest dalej?

Pytanie 1 z 10
Gdzie jest dalej? Z Warszawy do...